Вода ИЗ ЧЕСМЕ НИЈЕ за ПИЋЕ уколико приметите ово: Ево када је време да реагујете и преиспитате квалитет
Врло је лако открити ово.
Често се поставља питање да ли је безбедно пити воду из чесме, али нажалост, у неким случајевима треба преиспитати њену исправност. Уколико пирметите било какву промену у укусу, мирису, пређите на флаширану.
Ако је ваша вода металног укуса, могла бити да није исправна за пиће.
Стручњаци кажу да вода не сме имати никакав укус, па би сваки запажени укус могао бити сигнал да нешто није у реду. Међутим, лабораторије за испитивање и испитивање околиша (ЕТР Лабс) из Масачусетса посебно напомињу да је метални или горки укус сигуран знак да воду требате тестирати на различите хемикалије.
УСРЕД ЖУРКЕ: Погледајте шта су Цеца и Анастасија РАДИЛЕ на рођендану када је атмосфера била НА ВРХУНЦУ
Много је ЈАЧИ од КАФЕ: Започни дан са овим НАПИТКОМ, регулише ПРОБАВУ, убрзава МЕТАБОЛИЗАМ, чисти кожу
- Ако ваша вода има метални или горки укус, постоји велика вероватност да садржи штетне супстанце, укључујући, али не ограничавајући се на: лекове, пестициде и индустријске хемикалије - према ЕТР Лабс.
Такође бисте требали испитати како ваша вода изгледа и мирише.
Укус није једина ствар на коју бисте требали обратити пажњу када је у питању квалитет ваше воде. ЕТР Лабс предлаже да припазите на замућеност изгледа воде, присутност талога, необичне боје и мирис клора или сумпора.
- Чиста вода за пиће увек је бистра, без седимената, прозирна, без мириса, а посебно јој недостаје укуса -рекао је Anthony.
Такође бисте требали тестирати воду ако се било ко у вашем домаћинству разболи без другог познатог узрока.
Старији научник Крис Мајерс из компаније "Енвиронментал Лабораториес" из Индиане каже да бисте воду требали тестирати сваки пут кад се "нешто искључи", било у очима, носу или устима. Такође напомиње да ако се члан породице изненада разболи, посебно због интестиналне тегобе, вреди тестирати воду.
Постоје потенцијални дугорочни учинци на здравље и од пијења контаминиране воде.
То није само бол у стомаку на који морате пазити. Према америчкој Агенцији за заштиту животне средине, излагање хемикалијама путем воде за пиће може резултирати разним краткорочним и дугорочним здравственим учинцима.