ЧИСТИ ЗУБЕ, ДЕСНИ И КОЖУ, УКЛАЊА ЗАДАХ! Ова биљка СМАТРА се НАЈЗДРАВИЈОМ, тотално детоксикује организам
Има и противупално дејство.
Уколико сте у потрази за чајем који ће у потпуности детоксиковати ваш организам, онај који лечи кожу и слузокожу, освежава дах и хидрира, нека се у вашој биљној апотеци онда обавезно нађе чај од жалфије.
Кућна нега
Чај од жалфије можете користити у кућној козметологији, када рецимо желите да ставите маску која хидрира. Пре тога очистите лице мицеларном водом, умијте се, а затим напарите кожу лица са свеже скуваним чајем од жалфије, након овога поставите маску на лице, ефекат ће бити далеко бољи. Нека вода не буде превише врела, већ тек толико да има мало паре, а ово можете практиковати десетак минута.
Сипала све САСТОЈКЕ у ЈЕДНУ ПОСУДУ, добила КОЛАЧ који кошта МАЊЕ од 200 динара за ДВАДЕСЕТ минута
УЗ ОВАЈ МИНЕРАЛ СПРЕЧИТЕ ГОМИЛУ БОЛЕСТИ: Изузетно важан за функцију штитне жлезде!
Овако скуван и процеђен чај неке жене чак користе и за вагинално испирање, јер обнавља слузокожу.
Дезинфекција рана, противупално дејство
Листови жалфије су коришћени за чишћење зуба и десни, а данас се често екстракт жалфије додаје у пасте за зубе. Примењује се и као зачин у кулинарству. Утиче и на процесе варење и лучења жучи. Користи се за смањење лучења пљувачке код Паркинсонове болести. Дојиље које желе да престану са дојењем користе је свакодневно за заустављање продукције млека.
Дакле, уколико дојите немојте пити овај чај.
Жалфија се примењује и за релаксацију, код нервозе, напетости и вртоглавице. Примењује се и као општи тоник код умора, нервне исцрпљености ослабљеног имунитета, слабе меморије и концентрације. Жалфија је састојак крема против различитих инфекција коже и шампона против перути.
Жалфија делује антисептички, противупално и одлична је за дезинфекцију рана, чирева, посекотина.
Како се узима жалфија?
Жалфија се користи у виду чаја, тинктуре, етарског уља. За унутрашњу употребу, кашика чаја жалфије се прелије шољом воде и кува 3-5 минута, а за спољашњу примену (испирање, дезинфекција) се не кува, већ се чај жалфије прелије кључалом водом, поклопи и остави да одстоји пола сата, после чега се процеди и испира неколико пута дневно. Етарско уље жалфије је одговорно за њена антисептична својства, па је зато битно не кувати чај и поклопити, да етарско уље не би испарило. Код унутрашње примене чај се кува, да би испариле компоненте које могу деловати конвулзивно, ако се користе у великим дозама.
Пре коришћења сваког природног лека који није препорука надлежног лица, обратите се свом лекару.