ЗАШТО СУ СУЗЕ ЛЕК И ЗАШТО ЈЕ ДОБРО ПЛАКАТИ? Све се одражава на наше здравље
Сузе су дар који смо добили самим рођењем.
Сузе многи перципирају као слабост, или као нешто лоше. И то искључиво због уверења, јер су кроз одрастање слушали да су сузе нешто лоше.
ЗИМА СТИЖЕ, А СА ЊОМ И ПРЕХЛАДА: Напитак против грипа због којег ћете остати здрави!
ИЗБЕГНИТЕ ОСЕЋАЈ ТЕЖИНЕ: 5 златних савета за добро варење
И ЕМОЦИЈЕ УТИЧУ НА ЗДРАВЉЕ: Страх угрожава бубреге, а бес уништава овај орган
Али уствари сузе су лек. Сузе служе да би отпустили отпоре које имамо. Сузе служе да би избацили сву негативну енергију коју имамо у себи.
Свака негативна емоција коју осетимо а не испољимо је на адекватан начин остаје у нама. Самим тим она се нагомилава у нама и недозвољава слободан проток енергије.
Свако задржавање негативне емоције дуже време одрази се на наш организам, односно на наше здравље. У почетку тело нам шаље суптилне поруке у виду бола или нелагоде, док те поруке не постану јаче и озбиљније до те мере да откријете неку дијагнозу.
Због тога је добро изразити своје емоције на време. Када вам се плаче, плачите. Не потискујте своју емоцију, јер свако потискивање води у болест. Сваки пут када нисте изразили емоцију онда када је требало ваше тело је ту количину туге негде у вама сачувало.
Зато вам се деси да много тога трпите и пукнете и расплачете се за ситницу. А уствари тој ситници су претходиле друге ствари. Свака болест јавља се услед неизражавања емоције. Шта мислите како настаје депресија? Управо из ових разлога.
Када се исплачете осећате олакшање, осећате се боље. Зато што сте после плакања на већој вибрацији него што сте били пре. Дозволили сте свом том лошем осећају да изађе напоље јер и треба изаћи.
Слушајте своје тело када вам шаље сигнале. Када вас неко повреди и тужни сте немојте рећи сад ћу бити јак/јака. Прво се исплачите, избаците ту тугу из себе и онда сте спремни да будете јаки, и бићете.
Када осећате тугу, будите тужни дозволите себи да се тако осећате, што више не желите да сте тужни ви више постајете тужни, зато што се опирете. У реду је да осећамо и тугу понекад, само је битно научити то стање ''прележати'' а не потискивати.