ОВО су разлози због којих је најбоље тражити посао НА ПОЧЕТКУ године
Будући да број тражених радника убрзано расте почетком године, процес пријаве може постати конкурентнији.
Према подацима, јануар и фебруар најпопуларнији су месеци за људе који траже нови посао.
НАЈВИШЕ тражимо посао у јануару: ОВО су разлози зашто је то тако!
Љубица је из Бруса и од ДОМАЋЕ ВУНЕ прави ћилиме и ћебад за цео свет: Ткају их жене у три села, а купују странци
Срећом за тражитеље посла, отварање радних места се такође повећава током почетка нове године, јер послодавци добијају нове, освежене годишње прорачуне. Страница за тражење посла ЗипРецруитер извештава да се објаве за посао обично повећавају за 15% од децембра до јануара.
Будући да број тражених радника убрзано расте почетком године, процес пријаве може постати конкурентнији. Јулиа Полак, економиста рада у компанији ЗипРецруитер, раније је рекла да је кључ за добијање радног места - пробити се кроз гомилу.
- Пријавите се рано и одмах реагујте на било који e-mail или позив на интервју у фирми - препоручује она.
У 2018. години Хрватска је остварила највећи пад незапослености у ЕУ, а благо је падала из месеца у месец и у 2019. години, као и у целој ЕУ. До повећања незапослености дошло је тек у два задња месеца године.
Стопа регистроване незапослености, израчуната као однос незапослених према укупноме активном становништву, у новембру је износила 7,7 посто. Иако прете многи фактори у 2020. години аналитичари очекују господарски раст и даљњи пад незапослености.
Грег Мекбрајд, главни финансијски аналитичар Банкратеа, каже да захваљујући тесном тржишту рада с ниском незапосленошћу радници могу остварити значајан пораст примања проналаском нове улоге.
Банкрате је недавно испитао 1.000 људи и установио да је у 2019. години 28% радника добило повишицу, 12% радника добило је боље плаћени посао, а 10% и повишицу и боље плаћени посао.
МекБрајд каже како није био изненађен што је мање од половице радника ове године добијало повишице плата. Брајан Кроп, потпредседник истраживачке фирме Гартнер каже да је у 2018. просечно повећање надокнаде раднику који је напустио стари посао због новог износило око 15%.
- Никада нећете добити тих 15% остајући на свом тренутном послу - каже Кроп и додаје да се то неће догодити.
Из тог разлога, сада је можда време да потражите нови посао, чак и ако сте сретни с тренутним, па чак и ако то захтева пресељење у нови град. Лиз Весел, суоснивачица и извршна директорка радних места у WayUp, каже да би они који траже посао увек требало да буду отворени.
- Будите отворени за различите врсте могућности, поготово ако можете бити флексибилни око локације - рекла је раније.
- Бити на новој и помало непознатој локацији такође вам може помоћи да сазнате више о себи и боље уроните у нову улогу - додала је она.
У овим пословима стрес је НАЈМАЊ: Да ли је ваш међу њима?
Милану су се СВИ СМЕЈАЛИ када је почео да гаји ОВО воће, а само након само 6 САТИ бројао је паре!
ОВО је професија која ће обечежити 2020. годину: Већ је потражња ВЕЛИКА
Желите промену - ЕВО која су ТРИ кључна корака за покретање сопственог бизниса
"Посао није ДОСТОЈАН ЧОВЕКА" Звонко открива због чега се НЕ ИСПЛАТИ бити КАМИОНЏИЈА у иностранству