ЈАПАН "ИСПАДА" ИЗ ТОП ТРИ ЕКОНОМИЈЕ СВЕТА ДО 2025: Ево која земља ће заузети то место
Индија ће до краја ове године претећи Велику Британију и постати једна од пет највећих светских економија, према најновијим предвиђањима једне консултантске компаније
Након тога ће јој требати још само шест година да од Јапана преузме титулу треће највеће економије на свету, показују резултати нове студије глобалне консултантске компаније ИХС Маркит.
МИЛИЈАРДЕРИ БЕЗ ФАКУЛТЕТСКЕ ДИПЛОМЕ: Немају високо образовање, али су успели да постану пребогати
НОВИ МОДЕЛ ОЧУВАЊА ПРИРОДЕ Приватни инвеститори штите нетакнуте шуме
ОПТИМИЗАМ НА ВОЛСТРИТУ: Берзански индекси НА МАКСИМУМУ
Очекује се да ће бруто домаћи производ Индије достићи 5.900 милијарди долара до 2025. године, што иде у прилог недавно најављеном амбициозном плану индијског премијера Нарендре Модија да индијска економија достигне вредност од 5.000 милијарди долара у наредних пет година, преноси Раша тудеј.
- Укупан индијски БДП ће, како се предвиђа, порасти са 3.100 милијарди долара у 2019. години на 5.900 милијарди долара до 2025. године, док ће величина индијског потрошачког тржишта порасти са овогодишњих 1.900 милијарди долара на 3.600 милијарди долара до 2025. године - наводи се у извештају.
Додаје се и да би Индија требало да постане један од главних покретача раста у азијско-пацифичком региону и да ће у великој мери допринети расту глобалног БДП-а.
Американци стрепе: Русија, Кина, Иран и Венецуела раде на крипто-валути која ће убити долар?!
Објављен извештај: Ово су најгоре компаније на свету, међу њима и Мекдоналдс
СКОЧИЛЕ АКЦИЈЕ НЕМАЧКОГ ХЕМИЈСКОГ ГИГАНТА: Суд смањио казну обештећења које Бајерн треба да исплати
Међутим, да би се нашла међу земљама са вишим средњим дохотком, Индија мора да се лати решавања неколико изазова, као што су реформе правосудног система и тржишта рада, али и развој транспортне и енергетске инфраструктуре, оцењује се у извештају.
- Упркос значајним достигнућима у изградњи нове инфраструктуре током првог мандата премијера Модија, брзи развој инфраструктуре у кључним секторима као што су транспортна и енергетска инфраструктура остају важни приоритети, као и смањење регулаторног оптерећења - наводи се у анализи ИХС Маркита.