НЕЋЕТЕ ВЕРОВАТИ на шта УЛТРАБОГАТИ највише троше, а то није ШОПИНГ
Само прошле године Џеф и Мекензи Безоз су дали две милијарде долара "Day Оне Фунд", фондацији која се брине о бескућницима.
Према подацима компаније Wealth-X, прошле године у свету су била 23 милиона изузетно богатих људи, чије је укупно богатство износило 62.000 милијарди долара.
Већина њих живи у САД, на које одлази чак 40 одсто светске популације богаташа.
ШИПТАРИ ОТИМАЈУ, СРБИЈА ПЛАЋА Београд ће отплаћивати дугове Косова до 2041. године
Па, и међу богатима постоје разне категорије. Наиме, постоје они богати и ултрабогати, преноси портал Swot.ba.
Примера ради, Wealth-X је категорисао да су богати они који имају од милион до 30 милиона долара. Ипак, највећи део оних из ове категорије су на самом дну, јер имају од милион до пет милиона долара.
Ултрабогати су они који имају више од 30 милиона долара, Наравно, када имате толико новца, намеће се питање на шта га трошите.
Иако многима звучи чудно, најбогатији људи на свету доста новца поклоне. Наиме, филантропија је веома важна како за ултрабогате, тако и за оне супербогате. Чак 57 одсто супербогатих наводе да је давање новца у добротворне сврхе један од њихових приоритета.
Иако је у годинама након рецесије филантропија била у кризи, последњих година постоје јасни показатељи да се све то враћа на некадашњи ниво.
О томе најбоље говоре и такозвани мегапоклони. Наиме, само прошле године Џеф и Мекензи Безоз су дали две милијарде долара "Day Оне Фунд", фондацији која се брине о бескућницима. Други познати Американац Мајкл Блумберг дао је 1,8 милијарди долара Универзитету Џонс Хопкинс.
Најпопуларније области за давање донација међу богаташима су образовање, уметност, култура и здравство.
Ипак, након филантропије, ови људи огроман новац дају у оно што сматрају својим пасијама, хобијима. Тако, рецимо, многи од њих улажу у спорт.
Када је реч о америчким богаташима, у првом реду је голф, затим фудбал, скијање, кошарка и бејзбол.