Телеком Србија омогућава развој ИТ бизниса у Србији
Телеком Србија покренуо је програм „мтс стартап убрзање“ намењен полазницима Стартап Академије која је по пети пут отворила врата Стартита за предузетнике на пољу информационо-комуникационих технологија у Србији.
На овај начин Телеком Србија ће обезбедити подршку полазницима Академије кроз менторски ангажман и релевантне предаваче, а до 3 најуспешније предузетничке иницијативе биће награђене неповратном донацијом у укупном износу од 20 хиљада евра.
- У оквиру сарадње са удружењем СЕЕ ИЦТ и опредељењем компаније да доприноси развоју предузетништва на пољу ИКТ у земљи, Телеком Србија је подржао Стартап Академију, будући да она пружа могућност домаћим ИТ предузетницима да науче како да на прави начин реализују пословне стратегије, смање ризик и повећају шансе за успех својих компанија. Како покретање бизниса, нарочито по први пут, представља велики изазов, Телеком Србија је поред менторске подршке, cloud сервиса и интернета,обезбедио значајна финансијска средства, без додатног условљавања у смислу удела у будућим компанијама - изјавио је Милан Симић, извршни директор Телекома Србија за ИТ и ИЦТ сервисе.
Ове године Академију похађа пет тимова – Balloonera који настоји да учини повољнијим свемирска истраживања и транспорт до ивице свемира, Цацтомаин - са сервисом за поједностављено регистровање интернет домена, Мир Медиа Гроуп који ради на постпродукцији звука за рекламе и филмове, AddTagsaplatformom која корисницима омогућава плаћање карата за фестивале, као и интеракцију са брендовима и АПЕР са уређајем за прикупљање података о потрошачима у малопродајним објектима. Сваки од тимова имаће прилику да своје иновативне идеје развије у одржив бизнис, примењив и на глобалном нивоу.
По завршетку програма Академије, у априлу 2017. године, жири који чине по један представник Телекома Србија и удружења СЕЕ ИЦТ, као и један независни експерт, изабраће три најперспективнија стартапа који ће добити подршку за даљи развој свог пословног решења.
- Многи српски стартапи су прерасли у успешне компаније и доказали да је итекако могуће покренути и развити глобално успешну компанију одавде, уз мало талента и доста рада и воље. Полазницима пете генерације Стартап Академије помоћи ћемо да остваре успех, а ове године фокусирали смо се на тимове који већ сада показују спремност да њихови производи покажу конкурентност на глобалном тржишту. Верујемо да ће знање и искуство наших предавача и ментора, од којих ће неки бити и из компаније Телеком Србија, значајно помоћи младим стартапима у пословном сазревању - изјавио је Владимир Тркуља, један од оснивача Стартита.
Представници ИТ сектора, бивши полазници Стартап Академије, доказ су да је успех из Србије могућ уз пуно рада и посвећености развоју производа који ће се користити на глобалном нивоу. До сада је више од 100 предузетника прошло кроз Академију, а њихови пројекти, попут нових web апликација, мобилних апликација и других дигиталних сервиса, обезбедили су више од милион евра инвестиција од домаћих и иностраних улагача.
Програм „мтс стартап убрзање“ настоји да пружи додатни подстицај домаћој стартап заједници и предузетницима који су спремни да својим иновативним производима конкуришу на глобалном тржишту. На тај начин, Телеком Србија омогућава боље услове за развој домаће ИТ сцене, а тиме и целокупног пословног амбијента у Србији.