Уколико породично идете на одмор у Грчку ОВО ЈЕ ТАЧНА РАЧУНИЦА колико вам новца треба за храну
Уз сва поскупљења, али не драстична, Грчка је и ове туристичке сезоне најпопуларнија дестинација за српске туристе, а цене намирница разликују се од летовалишта до летовалишта.
Према рачуници, породица која не носи храну и планира да се свакодневно снабдева у маркетима уз најмање један ручак у ресторану за 10 дана и куповину оброка у киосцима брзе исхране, треба да понесе најмање још 370 евра.
Цене у грчким маркетима су веће од актуелних цена у Србији, али и даље за 10 дана живота у Грчкој наши туристи, било да летују сами, у пару или породично, могу да једу укусно а повољно. Такозване пристојне цене, најчешће производа који су на акцији, а којих има често.
СЕНЗАЦИОНАЛНА ПОНУДА У TRAVELLAND-U: ЛУКСУЗНИ ПОРТО CARRAS УЗ ПОПУСТЕ ДО 52%
Ево како да одете на летовање 10 дана за само 100 ЕВРА!
ВРЕМЕНСКЕ (НЕ)ПРИЛИКЕ ПОДИЖУ ЦЕНЕ ХРАНЕ У СВЕТУ: УН упозорава на поскупљење основних прехрамбених производа
У туристичким агенцијама и према речима наших туриста који су се вратили ових дана из Грчке, цене на острвима су веће, али је та разлика до једног евра.
Нема породице са децом која је отишла на летовање у Грчку, а да барем један оброк из сопствене кухиње није заменила гиросом, који у варијанти сендвича кошта 2 до 3,5 евра, док је цена порције 5 до 8 евра. Оброци у најјефтинијим ресторанима су око 10 евра, а цена пице је 5 до 12 евра.
За четворочлану породицу због деце су сви оброци подједнако важни и требало би да буду заступљени, а између доручка, ручка и вечере деца воле да поједу сладолед, слаткиш или воће и да попију сок.
Хлеб у маркетима је око 1 евро и биће потребан свих 10 дана, те је неопходно издвојити најмање 10 евра за њега. Цена млека је од 1,1 до 2,5 евра, а јогурта 2 до 4 евра. Јаја су у паковању од шест комада 1,5, а килограм саламе од 7 до 16 евра. Тестенине су до 2 евра, кромпир у маркетима је 0,75, а тиквице 0,90.
Килограм крменадли на акцији је 4,20 евра, док је пиле са 6,26 снижено на 4,38 евра. У маркету је килограм сувлакија од 5 до 6,60 евра, док је у ресторанима брзе хране сувлаки сендвич 2 до 2,5 евра.
- Са двоје унука смо били 10 дана у Грчкој и потрошили смо на храну нешто више од 350 евра. Сваки дан смо куповали по хлеб, литру млека и јогурта. Деци сам за доручак правила сендвиче, понекада и за вечеру, а највише су волели да купимо гирос сендвич. Било да сам кувала или не, они су сваки дан појели по гирос, а и ми понекада са њима - каже Мирјана В. Тумбас.
ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА ОД 10 ПОСТО! Вучић: Побољшавамо животни стандард ватрогасцима и спасиоцима
ЦЕНЕ ВАРИРАЈУ, али шта је разлог томе?! Кугла сладоледа у Београду кошта као 18 у Пироту!
КАО МАЛИ СТЕ САКУПЉАЛИ СЛИЧИЦЕ? Дошло је време да то наплатите! Ако поседујете ОВЕ, можете се обогатити! (ФОТО)
За двоје одраслих и двоје деце у једном од јефтинијих ресторана ручак и пиће платили су 48,6 евра. Мирјана је током 10 дана на летовању два пута купила по килограм припремљеног сувлакија који је у апартману испржила. Тога дана ручак за све њих, уз кромпир и салату био је око 12 евра.
- Кувала сам неколико пута тесто са сиром, пекла кромпира и правила салате са фетом. Пуно воћа су деца јела. Кугла сладоледа је 1,5. Њих двоје су појели за 60 евра сладоледа за 10 дана. Сваки дан смо попили по пиво, а деца сок. Све је то по 2 или 3 евра и није скупо, али када вас је четворо и сваки дан купите није мало - каже Тумбас.
Осим за храну имали су трошкове на плажи за сунцобране. Укупно су платили 50 евра две лежаљке са сунцобранима, али су увек могли да користе четири.
- Цена рибе ме је изненадила и креће се од 10 до 60 евра. Пиво је 3 и 4 евра, вина и до 20 евра, а вода је од 0,50 до евро. У Србији бих потрошила мање новца, али летовање је само 10 дана и не жалим - закључује туристкиња.