ВУЧИЋ НАЈАВИО КУПОВИНУ ЕЛЕКТРОПРИВРЕДЕ У ОКРУЖЕЊУ: Не продајемо ЕПС, биће највећа компанија на Балкану
Држава нема намеру да продаје Електропривреду Србије (ЕПС), већ жели да купује електропривреде из окружења и да шири и јача своју компанију, изјавио је данас председник Александар Вучић.
Вучић је приметио да је то и политичко питање, па, иако имамо новац, неки у окружењу не желе нама да продају своје електропривреде.
Он је тако одговорио на питање нопвинара о наводима Драгана Ђиласа да власт жели да прода ЕПС и наставио: "Видите шта ради подсвест. Некада је добро и то анализирати", рекао је председник и додао да његови политички противници знају да ЕПС много вреди, па рачунају да би могли 500 милиона евра "за себе да згрну".
Дванаест нових линија из Ниша - полеће и "Ер Србија": Ево кад могу да се купе карте!
ВЕЛИКИ ПРОЈЕКАТ ЗА НАШУ ЗЕМЉУ: Прва деоница брзе пруге Београд - Стара Пазова готова знатно пре рока
Наше комшије ШОКИРАНЕ: Цена струје скочила ДВЕСТА ТРИ ПОСТО!
- Ми не само да не мислимо да продајемо ЕПС, него мислимо да купујемо електропривреде у окружењу - каже и подсећа да је ЕПС већ купио 11 одсто црногорске електромреже.
- Спремни смо да купујемо електропривреде, хоћемо да ширимо и јачамо ЕПС, да буде највећа компанија на Балкану, а не да га продајемо - подвукао је председник.
Вучић је напоменуо да је исти случај и са Телекомом Србија, који држава такође нема намеру да продаје, нарочито не већински пакет акција. ЕПС остаје наш у целини, Телеком Србија свакако више од 51 одсто, додао је.
Одбацио је и примедбе да имамо најнижи раст, те пренео податке да чак и на тромесечном нивоу, земље из окружења, БиХ и Албанија, имају значајно нижи раст.
НОВА УЛАГАЊА У НАШУ ЗЕМЉУ: Долазе турски инвеститори, заинтересовани за дрвну индустрију
У Србији покренута платформа која штеди новац и време
СРБИ СУ МЕЂУ НАЈВРЕДНИЈИМ НАЦИЈАМА НА СВЕТУ: Ево по чему су српски радници једнаки са Немцима и Французима
- Ничим другим се не баве, већ неистинама - приметио је Вучић и додао да се, упркос сталним неистинама, просечна плата од 340 евра никако не може представити као да је виша од 463 или од 500 евра, колика ће бити просечна плата у новембру.
Економија је добра, држава то све успева упркос значајном смањењу прозивдоње "Фијата", који је био основа раста, што значи да имамо све значајнију привреду, све више фабрика, за разлику од периода у којем су фабрике затваране.
- Не видим да имамо озбиљних проблема - подвукао је председник.
Телеком Србија купио кабловског оператора Телемарк
ОД САДА НЕЋЕ МОЋИ ДА ВАМ ИСКЉУЧЕ СТРУЈУ И ВОДУ: Нема више условљавања при отплати дугова, ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ на новине
Пренео је и прогнозе ММФ-а и Светске банке, које кажу да ће у наредне три године кумулативно порасти за 12,5 одсто БДП Србије, што значи 4,1 одсто на годишњем нивоу.
Иза Србије ће остати Албанија и БиХ, а све остале, попут Румуније, Бугарске, Мађарске и Хрватскем, које су чланице ЕУ, имаће кумулативно једноцифрени раст.