Ако имате ОВИХ 8 ОСОБИНА, ви се сматрате ИНТЕЛИГЕНТНОМ ОСОБОМ
После овог теста можете слободно да предахнете.
Ако сте икада сумњали у свој интелект, време је да се преиспитате, а овај тест је прави начин за то. Многа психолошка истраживања су показала да интелигентне људе прати неколико заједничких особина.
СПОСОБНОСТ ПРИЛАГОЂАВАЊА
Интелигентни људи показују за шта су све способни без обзира на компликације или рестрикције с којима се срећу, написала је Дона Хамет одговарајући на питања корисника на друштвеној мрежи Quora.
Психолошка истраживања подржавају њене тврдње. Уосталом, једна од дефиниција интелигенције је способност измене понашања како би се лакше носили са околином која нас окружује.
НИ УСЛУГУ, НИ РАЗУМЕВАЊЕ: 10 ствари које треба да ПРЕСТАНЕТЕ ДА ОЧЕКУЈЕТЕ од других!
СВЕСТАН ЈЕ ОНОГА ШТО НЕ ЗНА
Најпаметнији људи свесни су ствари које не знају и не устручавају се да признају. Једна од најпознатијих студија Џастина Кругера и Дејвида Данинга закључила је да мање интелигентни људи прецењују своје способности. Према томе је назван и Danning-Krugerov ефекат где људи, који су лошије решили неки тест, прецењују свој успех, док људи који су боље решили исти тест потцењују резултате теста.
НЕЗАСИТА РАДОЗНАЛОСТ
Алберт Анштајн је наводно једном приликом рекао: "Немам неки посебан талент, само сам страствено радознао", преноси Business Инсидер.
Психолошка истраживања објављена ове године указују на повезнаост интелигенције у детињству и отворености за нова искуства, у што можемо сврстати и интелектуалну радозналост, у одраслој доби. Британски научници пратили су хиљаде Британаца дугих 50 година и видели су да су интелигентни 11-годишњаци били више спремни за нова искуства када су напунили 50 година.
ОТВОРЕН УМ
Психолози кажу да сви они који траже друго мишљење и виђење света и они који размишљају о доказима за и против неке тврдње, најчешће остварују више резултате на стандардизованим тестовима.
УЖИВАЊЕ У РАЗГОВОРУ СА САМИМ СОБОМ
Високо интелигентни људи имају склоност самосталности. Недавно је објављено истраживањо које објашњава да паметнији људи мање уживају у друштву с пријатељима од већине људи.
САМОКОНТРОЛА
Истраживање објављено 2009. године пронашло је повезаност између самоконтроле и високе интелигенције. У тој студији, појединци су морали да бирају желе ли добити мању своту новца одмах или већу своту новца након неког времена. Они који су одабрали већу своту новца у будућности и тиме показали самоконтролу генерално су показали бољи успех на тестовима интелигенције.
СМИСАО ЗА ХУМОР
Научници у два одвојена истраживања показали су да људи који напишу смешније стрипове имају виши успех на тестовима вербалне интелигенције. Друго истраживање показало је да професионални комичари имају натпросјечан успех на тестовима вербалне интелигенције.
ЕМПАТИЈА
Неки психолози тврде да је способност саосећања са другима једна од најважнијих особина емотивно интелигентних људи.