НАЈБОЉИ МАТЕМАТИЧАРИ КОЈЕ БАЛКАН ИМА ДОЛАЗЕ ИЗ - СРБИЈЕ! Успех их не оптерећује, даје им подстрек да буду бољи
Збир две златне, три сребрне и једне бронзане медаље једнак је месту екипног првака Балкана за 2020. годину
Средњошколска математичка екипа Србије екипни је првак Балкана за 2020. годину у конкуренцији 18 екипа. На онлајн такмичењу које је организовала Румунска математичка асоцијација, екипу Србије представљали су ученици београдске Математичке гимназије и гимназије "Светозар Марковић" у Нишу.
КРАГУЈЕВАЦ ИМА ЧИМЕ ДА СЕ ПОХВАЛИ: Велики број процедура за вештачку оплодњу, успешност изнад ЕВРОПСКОГ ПРОСЕКА
ДАНАС НАС ОЧЕКУЈЕ ЗЛАТНА ЈЕСЕН: Следеће недеље временски заокрет у већем делу Србије
СЛАВИМО МИТРОВДАН! Дан хајдучког растанка - из једног разлога нипошто НЕ ИЗЛАЗИТЕ ИЗ КУЋЕ
Збир две златне, три сребрне и једне бронзане медаље једнак је месту екипног првака Балкана за 2020. годину. Постигнути успех младе математичаре, не оптерећује, напротив.
- У суштини ми се боримо да будемо што бољи. А то, како испадне. И прошле године смо били први. А не верујем да се ми сад оптерећујемо тим тимским пласманом. Ми просто уђемо у свако такмичење испочетка као тим - рекао је добитник сребрне медаље Милош Милићев.
Припреме за такмичење су за њих почеле од тренутка кад су упловили у такмичарске воде.
- Припреме теку као и обично. Мање више, битно је да сваки дан се уложи довољан ниво труда, јер коегзистентност је јако битна. Ако одустанемо, па поново вежбамо, то није толико добро - навео је Урош Цоловић, који је добио сребрну медаљу.
Златни математичари се углавном спремају сами.
- Припреме за ова такмичења су највише самосталне, а такође смо имали и математички камп на Авали, који је био више за међународну олимпијаду из математике. Наравно, имамо и додатне у школи на којима можемо да научимо пуно тога - казао је освајач златне медаље Добрица Јовановић.
Иако њихово знање доминира и у онлајн тамичењима, радије би их заменили оним класичним.
- Ја мислим да је баш јединствено искуство. Радили смо од куће, односно радили смо у просторијама Математичког факултета, и било је занимљиво. Ми смо се дружили као тим, али мало ми је жао што нисам упознао друге такмичаре из разичитих држава - рекао је Матеја Вукелић, који је освојио сребрну медаљу.
Матуранти се спремају и за тестове из енглеског језика, јер је пред њима одлука да ли да упишу неки од британских или америчких универзитета, или да школовање наставе у земљи.