Нервирате се због БУБУЉИЦА НА ГУЗИ? Први пут чујете за ОВО УКЛАЊАЊЕ, али одмах ћете пробати
Вашим проблемима долази крај.
Годинама патите што имате храпаву кожу задњице, мноштво бубуљица које никако не можете уклонити обичним туширањем. Нимало није секси и то може само одбити мушкарца. Због знојења и иритације у фоликулима длаке на кожи се скупљају мртве ћелије и бактерије што чини кожу осетљиву и подложну избијању акни и митисера.
Дајемо вам савете како да уклоните бубуљице и митисере са коже заднице.
Туширање уклања главне узрочнике бубуљица
Уколико понекад, након вежбања или јуришања по граду уместо под туш дуже останете у знојавој одећи повећавате шансе за настанак бубуљица на гузи. Знојава одећа је пуна бактерија па је најбоље одмах након вежбања ускочити под туш.
Поред обичног туширања, важно је да два пута недељно радите пилинг целог тела, поготово задњице. Помешајте једну велику кашику меда и једну велику кашику шећера и нежним кружним покретима масирајте гузу овим пилингом из кућне апотеке.
Седите 15 минута на топлом пешкиру
Затворене поре отворићете уз помоћ пилинга, а у томе ће вам додатно помоћи и један једноставан трик с пешкиром. Након туширања наквасите већи пешкир у топлој води.
Температуру воде прилагодите себи, односно нека буде онолико топла колико то ваша кожа може поднети. Затим седите на пешкир и када се почне хладити опет га наквасите у топлој води. Влага и топлина отвориће поре због којих настају бубуљице.
Бензоидни пероксид елиминише вишак уља
Како би решили проблем акни на гузи потребно је да купујете креме на бази бензоидног пероксида. Овај састојак чисти мртве ћелије коже, елиминише вишак уља и себума у фоликулима и тако спречава даље упалне процесе.
Лосиони с млечном киселином
Потражите лосионе за тело које садрже млечну киселину. Она нежно чисти мртве ћелије коже и тако даје свој допринос бржем нестајању бубуљица. Пре куповине лосиона за тело проверите састав да бисте били сигурни да садржи млечну киселину.
Салицилна киселина уклања мртве ћелије
Салицилна киселина помаже уклањање мртвих ћелија с површинског слоја коже и чисти запушене поре. Гел за прање који садржи салицилну киселину могао би помоћи у решавању овог неугодног естетског проблема, као и сви други производи с овом киселином која делује антисептички и умањује упалне процесе. Потребно је да место са бубуљицама третирате неколико пута недељно да би се видели резултати.