ДАНАС СУ ОНЕ У ПРВОМ ПЛАНУ: Свим мама честитамо ДАН МАЈКИ! Све је почело још од античке Грчке...
Ширите љубав.
Прослава мајки и мајчинства датира још од античке Грчке и Римљана, који су одржавали фестивале у част богиња мајки Рее и Цибеле (Кибеле).
ПРЕШЛА У ТАБОР ПЛАВУША! Снежану Дакић никада нисте видели у овом издању - друга жена! (ФОТО)
ОПАЛА! Гога Секулић носи на руци 30.000 ЕВРА! Певачица се похвалила најновијим аксесоаром! (ФОТО)
ЏАБА УСИСАВАШ АКО ОВО НИСИ УРАДИЛА: Овај ДЕО усисивача нико НЕ ЧИСТИ, а ужасно је прљав! (ФОТО)
Модерни амерички празник Дан мајки је први пут прослављен 1908, када је Ана Џарвис одржала спомен за мајком у Графтону, Западна Вирџинија. Њена кампања да се "Дан мајки" призна као празник у Сједињеним Америчким Државама почела је 1905. године, када је њена вољена мајка, Ен Ривс Џарвис, умрла. Анина мисија је била да испоштује своју мајку настављајући рад који је она започела и да издвоји дан у част мајки јер је веровала да су оне "особа која је учинила више за вас од било кога на свету". Анина мајка, Ен Џарвис, била је мировна активисткиња и збрињавала је рањене војнике на обе стране Америчког грађанског рата те основала "Радни клуб Мајчиног дана" који се бавио питањима јавног здравља.
Захваљујући напорној кампањи Ане Џарвис, неколико држава званично је признала "Дан мајки", прва 1910. године је била Западна Вирџинија. Године 1914. Вудро Вилсон потписао је проглас стварајући "Дан мајки", другу недељу у мају, као национални празник у част мајки.
Иако је Џарвисова била успешна у оснивању "Дана мајки" она је убрзо постала огорчена на комерцијализацију и љута што ће компаније да профитирају од празника. До раних 1920-их, Холмарк и друге компаније почеле су да продају честитке за "Дан мајки". Џарвисова је постала толико огорчена оним што је она видела као погрешно тумачење и експлоатација те је протестовала и чак покушала да укине "Дан мајки". Празник на коме је толико радила треба да представља емоције а не профит. Првобитна намера је била да се цене и поштују мајке писањем личних писама, ручно, изражавајући љубав и захвалност а не да се купе поклони и честитке. Џарвисова је организовала бојкот и најавила тужбе у покушају да заустави комерцијализацију.
Џарвисин празник је усвојен од стране других земаља, а сада се слави широм света, наводи се на Википедији.