ОДМАХ ПОСЛЕ ПОРОЂАЈА: Францускиње изгледају САВРШЕНО када беба ДОЂЕ, а трик је у ЈЕДНОЈ ствари!
Свака трудиница мора да зна!
Када би све жене после порођаја третирали као оне у Француској, наталитет би сигурно био много већи, јер би даме биле задовољније. Ево у чему је тајна доброг изгледа Францускиња после порођаја. У већини земаља, жене су, по отпуштању из породилишта, препуштене саме себи, па нису у прилици да са стручним лицима разговарају о проблемима вазаним за своје тело, који се јављају након порођаја.
НЕ СХВАТАЈТЕ ОВУ УЛОГУ ОЛАКО! 7 најчешћих грешака које ВЕНЧАНЕ КУМЕ праве!
У Француској, с друге стране, породиље обавезно посећују гинеколога у току првог месеца након порођаја, па могу да се пожале стручњацима на евентуалне потешкоће и болове. Уз то, оне, у просеку, дванаест сати проведу у разговору с постнаталним физиотерапеутом, који је специјализован за рехабилитацију карличног подручја и абдоминалних мишића.
- Разговарамо о томе како да се опоравити перинеум и како да се побољша сексуални живот - објаснио је Џејмс Тургис, француски физиотерапеут и власник приватне клинике у Лондону.
Он додаје да се абдоминални мишићи редовно прегледају, за случај да је дошло до било каквих оштећења, а женама се прописују и одређене вежбе за овај део тела.
Ако желите бебу, ево које је НАЈБОЉЕ доба дана и године ЗА СЕКС
Иако је нормално да се кожа на стомаку опусти у првим месецима након што је беба дошла на свет, код неких жена стомачић после порођаја добија карактеристичан изглед: формира се појас масних наслага подељен на два висећа дела.
Овај други случај је знак да се абдоминални мишићи нису вратили у пређашњи положај. Ово стање назива се абдоминална дијастаза, а у већини земаља се не контролише. Уз то што дијастаза изазива неатрактиван изглед стомака, она, уколико се не лечи, доводи до већих проблема – невољног мокрења и болова у доњем делу леђа.
Штавише, физичка активност у време развоја абдоминалне дијастазе може изазвати даље потешкоће.
ВИ СТЕ ОДГОВОРНИ: Ево зашто је ваша беба ЛЕВОРУКА!
- Ако се мишићи стомака нису вратили у пређашњи положај, мишићи карличног дна немају правилан ослонац - каже Марија Елиот, физиотерапеуткиња која води лондонски центар “SimplyWomansHealth”.
- Много жена које су биле у форми пре порођаја сматрају да су њихови мишићи довољно снажни и одлазе на трчање или вежбање, због чега настају проблеми попут стресног невољног мокрења - додаје Елиот.
Како објашњава, у том стању чак и једноставни чучњеви могу да доведу до тога да се абдоминални мишићи још више удаље.
- У Француској, женама се најпре помаже у јачању мишића карличног дна (кегеловим вежбама) и приближавању абдоминалних мишића. Тек када се ово постигне, жена може да почне с вежбама за стомак - каже Марија Елиот.