У СРБИЈИ СЕ РАЗВОДИ сваки трећи пар! Превара је НАЈЧЕШЋИ разлог, а ево зашто ДОЛАЗАК БЕБЕ све поремети!
Када треба окончати брак, зашто се однос међу партнерима мења по рођењу детета и зашто се Срби највише разводе у 40-има?
Према подацима Републичког завода за статистику, просечна старост младожење је 34 године, док је за невесту то 31 година.
Пре 18 година особе које ступају у брачну заједницу биле су у просеку три године млађе.
МАРКО (31) ИЗГУБИО БОРБУ СА САРКОМОМ! Имао страшне болове у леђима - губитак тежине и БОЛ У СТОМАКУ само неки од СИМПТОМА
ОВО ЈЕ ТЕК ПОЧЕТАК! Најава НОВИХ НЕПОГОДА И УЖАСА до краја године - ОД ЊЕГОВИХ РЕЧИ ПОДИЛАЗИ ЈЕЗА! (ФОТО)
Поред тога житељи Србије се све мање и одлучују за ступање у брак, а чак и број разведених бракова је у порасту. Према статистици Републичког завода за статиску, тај проценат је повећан за чак 12,7% више, према последњим подацима.
Мушкарци и жене у Србије све касније улазе у брак, али се касније и разводе, наводи се на сајту Републичког завода за статистику. Разлика у годинама између супружника у просеку износи нешто више од три године - мушкарци су најчешће старији од жена посматрајући и закључене и разведене бракове.
Породични терапеут открио је главне разлоге због којих се парови у Србији најчешће разводе. Док су многи убеђени да предњаче недостатак блискости, финансијска ситуација или подела кућних послова, Небојша Савић открива да је превара "убица данашњих емотивних односа" у емсији "150 минута".
"Најчешћи разлози за развод у Србији су превара у браку, нереална очекивања, претерано мешање родитеља у брак. Наравно да имамо стандардне разлоге попут насиља у браку, различитих облика зависности, али генерално, све почиње недостатком комуникације која води ка губитку блискости. Жене сматрају да мушкарци не слушају, а мушкарци се жале да их жене не поштују. Тај губитак блискости је нешто што сам приметио у пракси пре годину, годину и по дана", рекао је Небојша и додао:
"То су брачни парови који су у браку између 10 и 15 година, који у суштини добро функционишу када је реч о питањима ко развози децу, ко иде у набавку, ко баца ђубре. Ипак, временом се губе емоције и онда ни сами нису сигурни има ли емоција и питају се да ли се уопште воле. То је производ који настаје онда када не улажемо у брак, већ трчимо за другим стварима", рекао је породични терапеут.
С обзиром на све ове статистике, примећено је и да се жене све касније остварују као мајке - па је просек година у ком жене добијају прво дете у четвртој деценији.
Стручњаци кажу да је све то последица не само економске кризе, већ и промене свести младих, бирање уживања и слободе уместо породичних вредности, а што све заједно доприноси узнапредовалој "белој куги" у Србији. Али, то је тренд и у свету, наглашавају они.
"Криза која може да се јави је рођење детета. То је нешто најлепше, али тада се мења целокупна динамика и фокус породице. Били смо муж и жена, али сада смо отац и мајка. Бити добар родитељ захтева зрелост и одрицање, а ако људи нису спремни на то, ето нових проблема. Људи питају да ли ће дете учврстити брак. Ако је брак добар, још више ће га учврстити. Ако је брак лош, рођење детета ће још више појачати негативности које се у њему налазе. То је погрешан начин решавања конфликата", објаснио је Небојша.