ТРИК ИЗ РАДЊЕ ЗА ХЕМИЈСКО ЧИШЋЕЊЕ: Овако ће веш бити САВРШЕНО ОПРАН, толико је једноставно
Не брините, решења постоје.
Сигурни смо да вам се некад десило да оперете ствари, а када их извадите из веш машине или су покупиле неки чудан мирис, или рукав од кошуље није довољно добро опран.
За то постоји решење, а трик је поделила жена из радње за хемијско чишћење.
НОВАК УПОЗОРИО НА ШТЕТНУ НАВИКУ КОЈУ СВИ ИМАМО: Нема ко ово не ради, али одсад ћете двапут размислити
Ковид пацијенти често УМИРУ од КРВНИХ УГРУШАКА: Научници открили метод који предвиђа ПОЈАВУ ТРОМБА КОД ЗАРАЗЕ КОРОНОМ
Припремите кошуље пре прања
Кожа на врату природно је маснија и на том делу жлезде лојнице појачано раде. Како бисте избегли масне мрље, кошуље перите на температури од минимално 60 степени, па их додатно припремите пре него их убаците на прање.
У пластичну посудицу ставите 3 децилитра топле воде и пуни чеп течног детерџента за прање рубља. Измешајте и узмите четку с грубљим влакнима (мало мекше од оних са којима су наше баке прале тепихе).
Умочите у мешавину воде и детерџента и лагано, не оштећујући материјал, изрибајте крагну и рукаве. Потом их ставите у машину, а масноћи и прљавштини више неће бити трага.
Како спасти перјану јакну ако изгуби пуноћу
Опрали сте своју најдражу пернату јакну и пере се након сушења склупчало у грудвице, и јакна је изгубила пуноћу? Не брините. Сваку грудвицу ручно разбијте, гурајте прстима перје у свим смјеровима, распоређујући га по деловима јакне. Замислите као да раздвајате лоптице вате.
Уколико имате машину за сушење веша јакну ставите унутра како би добила свој првобитни облик. Припазите да у машину за сушење стављајте већ суву јакну и не држите је унутра дуже од 10 минута. У противном се материјал може “спалити” од високе температуре. Такође, јакне у машини перите саме, без друге одеће, на ниско температури и са 4-5 комада лоптица за тенис. Никад вам се вуна ни перје неће згрудвати.
Како опрати скијашку јакну
Ако имате скијашку јакну, вероватно знате колико је тешко квалитетно опрати, поготово након повратка са скијања. Због састава тканине већина таквих јакни не може на хемијско чишћење, а понекад вам се чини како је прање у машини за веш недовољно како би се уклонила сва прљавштина.
Поступак је исти као код кошуља, само овде требате рибати, рибати и рибати док не добијете бицепсе и трицепсе у року од 10 минута.
Јако је важно овај поступак обавити пре првог прања јер ће се у супротном прљавштина фиксирати у материјал и сваки следећи пут биће све теже очистити је. Овај поступак можете практиковати и приликом прања торби од истог материјала. Такође, не заборавите тениске лоптице. Свакако не претерујте за детержентом, а за обојени веш не користите детерџент у праху већ течни.