Лако и без ТЕНЗИЈЕ - Ових ПЕТ САВЕТА олакшаће вам сусрет са БИВШИМ ПАРТНЕРОМ
Раскид често утиче на наше самопоуздање.
Раскид емотивне везе може бити тежак, а кад морате да видите свог бившег партнера, то може додатно да отежа ситуацију.
Студија објављена у "Јоурнал оф Neuropsychology", открила је да раскид може бити изразито болан јер активира део мозга повезан са мотивацијом, наградом и жудњом за зависношћу. Важно је приступити овом изазову зрело, с поштовањем и према себи и према другој особи.
Разлози сусрета могу бити бројни а најчешће су повезани са следећим:
Емотивна повезаност: Чак и ако желите да избегнете да се виђате са својим партнером, може бити изазовно ако и даље осећате јаку везаност. Ово може отежати одолевању жељи.
Посао: Ако радите заједно, можда ће бити тешко избећи виђање са својим бившим партнером. Ово је посебно тешко уколико сте у малој канцеларији или имате сличан распоред рада у току дана.
ХОРОСКОП ЗА 28. АПРИЛ: Ваге да се пазе ПРЕХЛАДЕ, Овнови љубоморе, а ОВАЈ ЗНАК ће данас највише да ужива
Због ОВИХ свакодневних животних навика СТРАДАЈУ БУБРЕЗИ - Ево шта је потребно да промените
Стамбени аранжмани: Ако живите са сада већ бившим партнером, можда ће бити тешко избећи да га виђате свакодневно, док не дође до селидбе. Ово је посебно "ужасно" ако делите спаваћу собу или животни простор.
Друштвени живот: Ако имате заједничке пријатеље или сте део истог друштвеног круга, може бити изазовно да избегнете сусрет са својим бившим на догађајима или окупљањима.
Заједничке обавезе:Ако имате децу или делите друге обавезе, као што су финансије или кућни послови, неће вам бити лако.
Правне обавезе: Уколико пролазите кроз развод или раздвајање, могу постојати законске обавезе, као што су појављивање на суду или старатељство над децом, које захтевају да видите свог бившег партнера. Какве год да су околности због којих укрштате путеве, постоје начини на које можете избећи да дозволите да ваше емоције преузму вођство.
Хајде да заједно прођемо кроз листу савета како да се носите са овим трауматичним сусретом.
1. Дозволите себи да тугујете
Нормално је да се осећате тужно, бесно или збуњено након раскида. Немојте да бежите од ових емоција, јер то може само да одложи период пребољевања и излечења. "Седите" са њима, процесуирајте их и допустите да их осетите, колико год биле болне.
2. Поставите границе
Договорите се са собом, па онда и са бившим партнером око јасних граница које не треба да буду нарушене. Да ли је у питању прекид контакта, избегавање одређених места или блокирање на друштвеним мрежама - важно је постићи договор.
3. Будите цивилизовани
Избегавајте драму. Чак и уколико је ваш бивши партнер заслужио да му кажете "свашта", будите достојанствени и сачувајте самопоштовање. Не морате остати пријатељи, али пристојан контакт је пожељан.
4. Будите свесни своје вредности
Раскид често уме да делује девалидирајуће и да утиче на наше самопоуздање.
Не допуштајте себи да се гледате "кроз очи вашег бившег партнера", подсетите се својих вредности. Ако треба, запишите их на папир и понављајте свакодневно као мантру. Фокусирајте се на себе и свој развој.
5. Ослоните се на пријатеље
Иако је доба туговања период када најрадије желимо да се завучемо под јорган. што је у реду (неко време), важно је да тамо не останемо предуго.
Људи који нас воле, породица и пријатељи, биће ту за вас, било да желите или не желите да разговарате на болну тему - дајте им шансу да вас орасположе.