Сматрају га "ПРАЗНИКОМ ВЕШТИЦА": Елена Караман на дан Ускрса СЛАВИЛА пагански празник, Верица РЕАГОВАЛА
Одговорила јој јавним коментаром.
Елена Карић користи сваку прилику да време проведе у природи, а чини се да јој је лепо време током празника, послужило управо да ради оно што највише водли. Дизајнерка се недавно развела од Југослава Карића, након чега је купила ново имање на Космају где сада гради свој нови дом. У међувремену живи у стану у Београду.
ОЧАРАЛА ХОЛИВУДСКУ ЗВЕЗДУ! Карлеуша и ћерке ОДУШЕВИЛЕ објавом, а кад видите КО је КОМЕНТАРИСАО... (ФОТО)
СВИ БРУЈЕ О ОВОЈ СЛИЦИ: Шерон Стоун се СКИНУЛА у 62. години и показала како њено ТЕЛО заиста изгледа (ФОТО)
Јуче се огласила на Инстаграму поводом Белтане, празника који се слави 1. маја, а који је заправо празник плодности, током којег се изводи ритуално спајање мушке и женске космичке енергије, односно Богиње и Бога, након чега следи буђење природе.
- Славимо живот који долази из плодности која потиче из уније супротности. Све се заснива на духовности, љубави, сексуалном задовољству и дубокој конекцији срца. У ноћи Белтане људи су ноћи проводили поред ветих извора и ходали су лавиринтима. Биле су то ноћи које су проводили у шумама и водили љубав под дрвећем. Живот је сада на врхунцу плодности и све је у вибрацији љубави и срчане чакре. Цвеће је свуда, а птице и животиње добијају своје младе. Границе између светова су танке, можемо лако искусити паранормално. Ове године Белтане се поклопио са Ускрсом, формирајући веома моћан портал, унију супротности на свим нивоима. Физичко и духовно васкресење Христове свести и исконски израз нашег физичког постојања. С љубављу Јешуе и Марије Магдалене у мом срцу, заувек очарана светом унијом, шаљем вам белтансо - васкршње поздраве - поручила је Елена у својој објави, а убрзо се огласила и њена мајка Верица Ракочевић коментаром у виду заљубљеног смајлија.
Овај дан, Белтане, који и данас поштују пагани широм планете, означава средину између пролећног еквиноцијума и летњег солстицијума. Белтане су у древна времена славили Келти, чији су друиди, иначе одлични астрономи, према кретању Сунца делили годину на неколико периода, а почетак сваког од њих обележавао се извођењем одређених ритуала.
Данас се званично слави у скандинавским, германским и балтичким традицијама.
Савремени назив добила је по Светој Валбурги (710.-779.), светици и часној сестри познатој по посту. Званично представља хршћански празник, међутим од 17. века се у Немачкој проширило веровање да се на Валпургијску ноћ окупљају вештице, а то је веровање касније је постало део популарне културе.
Према легенди управо су се на ову ноћ вештице окупљале на планини Брокен (Немачка) где су директно комуницирале са боговима, одржавале ритуале крвне жртве и неретко жртвовале децу - то је била и инспирација Гетеовом "Фаусту".
Белтане или најважнији Црни Сабат смештен је на исти дан у роковнику Вика покрета (савремена неопаганска религија надахнута prethrišćanskim веровањима). Од давних времена на тај дан се славио у част природе и плодности. Том приликом се пале ватре играју се игре и плеше се у част природе око стуба око кога су свезане траке у боји који симболизује фалус. У тим ритуалним играма помињу се и древна демонска божанства Ваал, Зелени човек, Пан, Зелени Јурај, а те ноћи се и оргијало.