Како се ПРАВИЛНО УСИСАВА: Ове грешке прави већина
Ево како треба...
Ствари које радимо рутински не радимо увек онако како би требало. Понекад једноставно заборавимо да крајњи резултат може зависити од ситница.
То важи и за правилно усисавање. Ма колико било једноставно, потребно је испоштовати неколико ствари како бисмо били задовољни ефектом. Које су најчешће грешке код усисавања стана?
Додиривање косе шаље ЛОШУ ПОРУКУ саговорнику: Ево како да прекинете ове 4 РУЖНЕ НАВИКЕ
РЕШЕНА МИСТЕРИЈА: Ово је ИДЕАЛНА висина штикли - Удобне су и веома пријатне!
Погрешан брусхалтер изазива - ГЛАВОБОЉУ! Ево како да знате да ли сте одабрали ОНАЈ ПРАВИ
Прва грешка коју правимо је то што пре усисавања заборавимо да обришемо прашину са полица и другог намештаја. Ако је трпезаријски сто прекривен мрвицама, оне ће у једном тренутку наћи пут до тепиха, баш као и прашина која ће завршити на поду.
Мрве и прашина тада ће се разнети по остатку куће, што значи да је сав претходни труд био узалудан. Када је спремање завршено, а усисивач већ одложен, нико нема воље да га поново вади и усисава.
Да би усисивач добро радио, кеса за скупљање прашине не сме бити препуњена. Ако чекате да се попуни сав слободан простор и мислите да на тај начин штедите, грдно се варате. Кесу треба бацити када је попуњено 3/4 њене запремине.
При усисавању, најчешће избегавамо тешко досупна места, што не значи да тамо прашина не пада. Венецијанере, радијаторе и уске прорезе много је лакше очистити помоћи специјалног наставка. Па ипак, мали проценат људи користи та, наменски дизајнирана помагала.
Већина филтера може се опрати, што треба и чинити после два до три усисавања. Ако је филтер прљав, не само што усисивач неће добро усисавати, већ ће се осећати и непријатан мирис. Филтере који не смеју да се перу треба редовно мењати и то је најбољи начин да из куће избаците прљавштину и алергене.
Да би усисавање било оптимално, четка која се налази на стопи мора бити чиста. То значи да са ње треба скинути све длаке, укључујући и оне од кућних љубимаца. Што је четка чистија, ефекат усисавања ће бити бољи.
Цев усисивача се лако запуши, што може довести до квара мотора. Никада немојте усисавати веће предмете (нпр. папирне марамице), чак ни онда када сте сигурни да не могу оштетити уређај. Све што није ситно, подигните и баците у кесу за ђубре.
ПЕРЕТЕ ФАРМЕРКЕ НА ПОГРЕШАН НАЧИН! Престаните да правите ове ГРЕШКЕ које ОШТЕЋУЈУ тканину!