Ово је ТОТАЛНО НЕПРИМЕРЕНО! Многи на овај начин изјављују саучешће, а потпуно је погрешно, престаните, никога нећете утешити
Нећете ни испоштовати на прави начин!
Уколико морате да изјавите саучешће, то је увек непријатна систуација у којој се многи нађу као у "необраном грожђу". Није лако приступити особи која је изгубила драгу особу.
Када је реч о изјави саучешће путем поруке, телефоном, она се може сматрати прихватљивом уколико када домаћин отвори врата свог дома одете и изјавите саучешће лично.
Поред овога је веома важно да пазите шта ћете том приликом рећи.
Постоје примети лоших изјава саучешћа, које не треба користити, а ево како да то урадите на прави начин.
Како изјавити саучешће? | Примери лоших изјава
- „Време лечи све“ – још једна је порука која је све учесталија, а сви свесни смо чињенице да је ова фраза непотребна. Једноставно, свесни смо чињенице да у многим ситуацијама време неће излечити душевне ране.
- „Бол ће бити присутан увек“ – не само данас, сутра, или за годину и две године дана. На овај начин ова порука није реч утехе већ је типичан пример да сте је „преписали“ са интерента.
- „Мучио се дуго, боље што је преминуо“ – порука која можда звучи као утеха када разговарате али у ситуацији када шаљете смс мало је вероватно да ћете ожалошћене смирити. Они се још увек налазе у стању шока, колико год да су очекивали – смрт их је изненадила. На овај начин не исказујете своју тугу и саосећање – већ једну површност.
- „Разумем како боли“ – ову поруку смо оставили за крај, а она се употребљава скоро па увек. Уколико можете избегавајте је у широком луку, јер нисте на месту ожалошћених – тако да и не разумете. Покушавате да искажете своју забринутост и тугу, али овим речима то заиста нећете постићи – чак сте и неискрени.
Срби, никако НЕМОЈТЕ ово РАДИТИ на ЦРВЕНО СЛОВО! Строга правила којих се придржавају верници, није само уздржавање од рада
ВАДИЛИ ЈОЈ ОРГАНЕ, БОРИ се за ЖИВОТ! Катарина ИШЛА У СОЛАРИЈУМ, а због ове грешке сада јој здравље виси о концу
Признајте и сами: не знате како се ожалошћена породица осећа. Запамтите, саучешће се изјављује из срца, али то вам не даје за право да кажете све што вам падне на памет!
Како изјавити саучешће? | Примери добрих изјава
У многим ситуацијама порука је нешто што може инстант да покаже нашу забринутост, утеху и саосећање са болом и губитком. У ситуацији када морате одмах реаговати и изјавити реч утехе, најбоље је послати кратку поруку.
- “Саосећам са твојом тугом” – је порука која је много ефектнија и прихватљивија него да сте написали како знате која осећања има.
- “Покојник нам је много значио, молићу се за његову душу” – још један од примера кратких а добрих порука. Отварате могућност за разговор, али и дајете до знања да мислите на ожалошћене.
- “Туга се не може изразити речима, али увек можете рачунати на нашу подршку”. Ово је порука којом ћете дати до знања да вам је тешко и жао, али сте отворени за помоћ. Оваква порука може бити значајна јер је ожалошћенима у том тренутку потребан И разговор, логистичка помоћ, финансијска подршка.