СРПСКА ПЕВАЧИЦА У 50.ГОДИНИ НЕ ОДУСТАЈЕ ОД МАЈЧИНСТВА! искрено о болести и неуспелим покушајима вантелесне оплодње
Певачица Сања Малетић (49) и њен супруг се више од 10 година боре за потомство.
Сања Малетић у сваком интервјуу истиче да је срећна жена, да има све, али да пати и да јој је једина неостварена жеља да има дете.
Сања Малетић је протеклих година била спречена да се овом виду оплодње подвргне због пандемије коронавируса, јер се на клиникама оне нису изводиле, а чим су отворили своја врата за пацијенте, Сања је одмах урадила све потребне анализе и отпочела хормонску терапију.
- Докле год дишем, докле год постоји било каква шанса од Бога и природе ја сам ту и одустати нећу. Супруг и ја смо покушавали више пута, није успело. У данашње време брзо се живи, човек нема времена да се исплаче и одболује када дође кући из болнице него одмах мора да иде даље и завршава друге ствари, друге обавезе - почиње певачица и открива шта јој најтеже пада.
Сања Малетић је истакла да је због обавеза и посла добила болест штитне жлезде, тачније Хашимото.
- Добила сам болест штитне жлезде, а уз то и гратис Хашимото која је попричично тешка аутистична болест. Господин Јапанац и ја причамо. Када имам обавеза, онда се ујутру договоримо о свему. Битно је да психолошки себе наместиш и диригујеш ти, односно опет сам ја господар. Колико год то била тешка болест, има наде. Постоји један леп текст "Ја се зовем Хашимото" и можете да видите са чиме се све сусрећу људи из ваше околине. Кад то будете прочитали сви ће те знати како да се опходите према људима.
Хашимото тиреоидитис је стање у ком долази до смањеног нивоа производње хормона Т3 и Т4 штитне жлезде. Услед смањења имуног система долази до упале штитне жлезде јер тако смањени ниво имуног система развија антитела која нападају ћелије штитне жлезде.
Хашимото укратко подразумева увећање штитне жлезде са њеном смањеном функцијом.
Обе фазе Хашимото тиреоидитиса, дакле и хипертиреоза и хипотиреоза, могу бити индикација за спонтани побачај и низ негативних утицаја на фетус као што су превремени порођаји, абрупције постељице и хипертензија. Карактеристично је да до спонтаних побачаја долази у првом триместру трудноће.
- Проблем је што не можеш да објашњаваш људима потанко. Али, кад дођеш на пример на емисију да испоштујеш, а претходни дан си имао неуспех у болници, тешко је смејати се, а иза себе имаш неуспелу борбу. Проблем је што немаш времена да преболиш и ожалиш. Све у свему, циљ те држи позитивним. То је најлепши могући циљ који човек може себи да постави. Мораш да будеш добар, насмејан, смирен, нежан и тих. Ти онда идеш, не размишљаш о стварима који су на маргини и само газиш - прича Сања Малетић.