Сутра је РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ - Мала Госпојина спада у РЕД НАЈВЕЋИХ ПРАЗНИКА, испоштујте ове обичаје
Верује се да је овај дан веома добар да се одржи венчање!
Сутра славимо Малу Госпојину, рођење Песвете Богородице. Овај празник спада у ред највећих црквених празника, јер се прославља рођење Богомајке.
Јоаким и Ана били су родитељи Богомајке. Дуго нису могли да имају децу па су молили Бога да им подари дете као што је Авраму и Сари подарио Исака. Једнога дана док се Ана молила у воћњаку под дрветом ловора, јавио јој се анђео и саопштио јој да ће убрзо постати мајка. Убрзо је добила ћерку којој је дала име Марија што значи "висока" или "господарећа".
Родитељи, овако се СВАКОГ ЈУТРА ПОМОЛИТЕ за СВОЈУ ДЕЦУ! Молитва која штити, започните дан са њом
Уз ОВАЈ ОБИЧАЈ се испуњава СВАКА ЖЕЉА: Данас се обележава ПРАЗНИК ЧУДА СВЕТОГ АРХАНГЕЛА МИХАИЛА
Марија је већ у трећој године одведена у јерусалимски храм, а од седме је живела уз богослужења, ручни рад, молитву и читање Светог писма. Са 15 година добила је вест да ће родити сина божијег. Арханђел Гаврило јавио јој се и донео вест. Марија је Исуса одвела у цркву по рођењу, тридесет година провела је у Назарету и пратила је Исуса на путу до распећа.
После његовог вазнесења, живела је још 24 године. Провела их је лечећи болесне. Живела је у Јерусалиму, а као што је примила вест о рођењу сина, тако јој је анђео донео вест и када ће се упокојити. Даном њеног упокојења сматра се 15. август када се слави Велика Госпојина.
Народни обичаји за Малу Госпојину
Јесење свадбе у Србији, од давнина, почињале су од Мале Госпојине. У пољопривреди, овај дан је означавао време када се почињало са орањем и сетвом зимских усева. У то време, приређиване су и разне сточарске свечаности.
Верује се да биље убрано између Велике и Мале Госпојине има посебна лековита својства, а да јаја из тога периода могу целе године остати свежа. Пилићи излегнути у ове дане, према предању, биће добре носиље. Многе породице славе Малу Госпојину као своју Крсну славу.
У Шумадији овај дан се сматра великим празником и славом. Домаћини који не славе славу, одлазе са породицом на саборе и вашаре, који се одржавају око цркава. Овај дан је, према веровањима, погодан и за одржавање свадби и веридби.