ДОКТОР САВЕТУЈЕ - ПОГЛЕДАЈТЕ СВОЈ ЈЕЗИК! Овако ће вам бити јасно да ли трујете организам свакодневно, а узрок је једна намирница
Ситне пукотине на језику испуњене жутим слојем су сигуран знак.
Више од половине света започиње своје јутро јаком кафом у покушају припрема за савладавање дана који је пред нама...
Међутим, доктор је упозорио на изненађујући знак на језику који показује да не бисте требали пити кафу. Др Анис Кхалаф, познат по свом ТикТок налогу @acupuncturefit са 457.000 пратилаца, поделио је видео у којем објашњава како препознати чудан знак на језику који значи да би требало да престанете пити овај напитак.
У сада већ виралном видеу, рекао је: “Ако желите да сазнате одговор, избаците језик. Можете отићи до огледала и урадити мали тест да бисте сазнали. Ако имате пуно пукотина на језику са дебелим жутим слојем, вероватно не бисте требали пити кафу.”
Др Кхалаф тврди да је то делимично због потенцијалне “неравнотеже у телу” коју пијење кафе може погоршати током времена. Иако није пружио превише детаља о томе зашто се то дешава, позвао се на “yin дефицит” који је присутан у кинеској медицини. Објаснио је: “Ово је yin дефицит са топлотом и влагом, што у основи значи недостатак течности или хладноће са преузимањем топлоте.”
Ако и даље нисте сигурни шта заправо значи “yin дефицит,” др Лоренс Kaningham, лекар опште праксе из The УК Царе Гуиде, објаснио је мало више.
Рекао је да је то неравнотежа унутар тела, где се “хранљиви аспекти” исцрпљују, што доводи до немира, „лупања срца” и других неугодних симптома. Вероватно се сви можемо сложити да смо доживели мало свих тих ствари након што попијемо јаку кафу.
Као инхерентно топли напитак који може појачати симптоме, тврдио је да кафа није увек узрок жутог језика. Разговарајући за The Сун, додао је: “Према мом искуству, дебели жути слој на језику обично указује на неравнотежу у пробавном систему тела, а не на специфичну аверзију према кафи.
Овај слој може бити резултат различитих фактора као што су лоша орална хигијена, дехидрација или присуство бактерија и квасца. Иако кафа сама по себи обично није директан узрок, може погоршати услове који доводе до таквог слоја.”
Србија Данас/Мушки магазин/ пренела: Д.М.