КОРИСНО И МИРИСНО
ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЉУ ОД 2 САСТОЈКА по рецепту травара Момчила - Користи се за масажу слепоочница и потиљка
Како да направите природни лек за главобољу по рецепту травара Момчила Антонијевића - користи се за масажу болних делова, а има само два састојка и пријатан мирис.
Главобоља је непријатно стање се скоро сваки човек суочи бар јендом у животу. Док су код неког главобоље ретка појава, неки људи имају учестале болове овог типа који потичу од различитих узрока: висок притисак, синуси, стрес, несаница, дехидратација итд.
Иако многи повезују јаче и честе главобоље са мигреном, постоји битна разлика. Главобоља је само један од симптома мигрене која се везује са неуролошка обољења, односно процесе везане са нервима. Попред главобоље, симптоми мигрене могу да буду мучнина, повраћање, осетљивост на јаку светлост, звук, вртоглавица и недостатак енергије.
Када се суоче са главобољом многи људи узимају лекове против болова на своју руку, што је грешка и може неповољно утицати на стање. У случају лекова, најважније је консултовати се са лекаром и фармацеутом. Поред тога, постоје природни лекови за главобољу које можете сами да направите и да их имате у кућној апотеци.
Баш о једном таквом леку говорио је травар Момчило Антонијевић у Јутарњем програму РТС-а. У свом рецепту користи ерерично уље нане које је јако добро средство у борби против главобоље. "Користимо етерично уље нане и неко носеће уље, сада имам јојобу, а можете користити маслиново, сунцокретово, јер оно нема неку улогу, већ се користи да би се етерично уље растворило."
У три капи етеричног уља нане дода се десет милилитара носећег уља. Добро се промућка и користи се за масажу слепоочница, потиљка или дела образа - удубљења код отварања синуса. После масаже, треба мировати и не излазити из затвореног простора.
Препарат се може правити и са уљем лаванде. Осим против главобоље, лаванда утиче и на то да лакше утонемо у сан.
Србија Данас/РТС/Пренела: Ј.Ш.