Како да откријеш да ли имаш КАНДИДУ? Откривамо ти једноставан КУЋНИ ТЕСТ који можеш да урадиш било кад
До ове болести се најчешће долази у случају слабљења имунитета.
Кандида је све чешћи изазивач гљивичног обољења коже, слузокоже, ноктију и унутрашњих органа. Код човека може да се појави у сваком животном добу, али је најчешћа код одојчади и стараца.
Ова гљивица се никада не налази као слободна у природи. Нормални је становник човекових органа за варење. Код здравих особа може да се нађе у устима или вагиналној слузокожи, али само у облику споре.
9 ДАНА ОД РЕВАКЦИНАЦИЈЕ: Леа Киш показала резултате АНТИТЕЛА - ово је права ИСТИНА! (ФОТО)
"Доктор је ХТЕО да СЕЧЕ, БОЛОВИ су били НЕСНОСНИ!" Обичан ЖУЉ јој се претворио у НОЋНУ МОРУ, решила сама ПРОБЛЕМ!
"СЛОБОДНА САМ!" Старлета ставила тачку на турбулентан брак, кап која је прелила чашу је када је открила МУЖ ВАРА СА ДАДИЉОМ
Јако је битно да на време откријете кандидијазу и благовремено отпочнете њено лечење.
Откривамо вам узроке настанка и једноставан кућни тест на кандиду који можете да урадите било кад. Уколико уочите наведене неправилности, јавите се свом лекару и тестирајте се на кандиду.
Узроци настанка кандиде
До болести се долази у случају слабљења имунитета. Сматра се да главни разлог за ову појаву лежи у опадању моћи имунолошког система који је задужен да држи популацију кандиде на нормалном нивоу. Гљивица има велику способност приањања за ћелије слузокоже, што је посебно изражено са повећањем шећера, угљен диоксида и ниже пХ вредности (киселија средина).
Болест се чешће јавља код деце, старијих људи и трудница. Редовно се јавља код особа са дефицитним имунитетом, урођеним или насталим као последица тумора, леукемије, лимфома, СИДЕ, кориштења дроге, алкохола и пушења дувана, и слабе исхрањености.
Ова инфекција може бити и симптом тешких обољења, јер до наглог пада имунитета тешко долази код особа обољелих од канцера и сиде. Кандидијаза је често последица коришћења антибиотика, кортикостероида и имуносупресивних лекова. Прати поједине болести као што су дијабетес, хипотиреоза, Кушингова болест, Адисонова болест, смањење и дефект линфоцита, смањење неутрофила и дефект полиморфонуклеара. Често се јавља код особа које су доста у додиру са шећером као посластичари, кувари и домаћице, као и код оних са оштећеном кожом.
Прекомерно размножавање гљивице спречавају бактерије нормални становниоци слузокожа. Постоје стања која ремете равнотежу у корист гљивице. Тада долази до њеног прекомерног размножавања (кандидијаза).
Кућни тест на кандиду
Најбоље време да обавите овај тест је чим се ујутру пробудите. Пре него што ујутру исперете уста и оперете зубе, сипајте воду у стаклену провидну чашу, сакупите пљувачку у устима (немојте се претходно накашљавати, битна је пљувачка из усне дупље) и испљуните у воду. Сачекајте 10ак минута и посматрајте шта се дешава са пљувачком. Три случаја указују на могућност увећане количине кандиде у организму.
1. Ако се у року од 15 минута појаве танке, висеће "нити" које се отежу наниже кроз воду, то је знак присуства кандиде. Нити могу да подсећају на власи косе, на паукове ноге, чак и на медузу.
2. Мутне мрљице на средини чаше које полако тону или се сакупљају испод пљувачке на површини.
3. Врло мутна пљувачка која у року од неколико минута потоне на само дно.
То што видите су, колоније гљивица које се повезују у нити, а препорука је да се одмах јавите лекару и почнете лечење.