МОГУ БИТИ ЈАКО ОПАСНЕ! Не подгревајте ОВЕ намирнице - штетне су по ЗДРАВЉЕ! Ево ЗАШТО!
Будите опрезни!
Када журите, а остало вам је хране од јуче, најбољи "пријатељ" вам је микроталасна рерна. Не морате да се мучите око припреме, већ ћете зачас имати спремно јело! Међутим, неке намирнице, попут печурака, спанаћа или кромпира – не смеју се подгревати! Осим што нису укусне, неке чак могу изазвати и желудачне тегобе па је најбоље да их избегнете.
НА ПРИРОДАН НАЧИН доведите линију до САВРШЕНСТВА: Тродневна дијета са медом ће вам помоћи у томе
БЕЛИ ЛУК НИЈЕ УВЕК ЛЕКОВИТ! Ако имате ОВЕ здравствене проблеме НИКАКО не смете да га КОРИСТИТЕ!
Нећете веровати: Свињска маст помаже и код овог проблема!
Једна стара кухињска мудрост каже да се печурке не смеју подгревати. Наиме, оне имају висок удео воде и беланчевина па су због тога идеална подлога за микроорганизме и ако остану дуже времена на собној температури, у њима се могу створити отровне материје. Због тога их обавезно треба држати у фрижидеру и искористити унутар 24 сата, мада је људима са осетљивијим желуцем и у том случају од печурака лоше.
Спанаћ, блитва, свекла и целер
Спанаћ природно садржи пуно нитрата који се код загревања на високим температурама претвара у отровни нитрит. Зато су нам још баке говориле да је спанаћ једно од оних јела које је најбоље појести одмах, чим је припремљено, а ако вам нешто остане, најбоље би било да то баците. Слично је и код других сорти поврћа које садржи нитрате – попут цвекле, целера или блитве. Уколико желите да спанаћ или блитву сачувате за неки други пут најбоље је да их исцедите од воде у којој су се квали и замрзнете што пре.
Јаја
Угрејати јаја након што су кувана или пржена? Не, то није добра идеја! Знамо да су јаја душу дала за настанк салмонеле, посебно ако су стајала на собној температури.
НИКАДА ЈЕ НЕ БИ СТЕ ПРЕПОЗНАЛИ: Певачица разнежила пратиоце сликом из детињства (ФОТО)
Заводљива џепна венера дошла на црвени тепих у СПАВАЋИЦИ, а испод ње - АПСОЛУТНО НИШТА!
Тек се ПОРОДИЛА, а већ ПОКАЗАЛА ТРУДНИЧКИ СТОМАЧИЋ? Стиже НОВА КРАЉЕВСКА БЕБА? Свет бруји: Меган ТРУДНА
Пиринач
Једино што морате да пазите ако подгревате јело с пиринчем: ставите скуван пиринач, након што се охлади, одмах у фрижидер. Ако неко време стоји на собној температури то може проузроковати мучнину и потешкоће са желуцем и цревима.
Пилетина
Наравно да вам је жао да баците сочну и сласну пилетину, али ако је подгрејете, промени се структура беланчевина, а то може узроковати проблеме са желуцем и пробавом. Осим тога, слично као код јаја, ствара се салмонела (ако није на хладном).
Уопштено, за сва јела важи следеће: ако желите да их подгрејете, пре тога их оставите на хладном месту (најбоље у фрижидеру) или их замрзните. Пазите при загревању да су температуре најмање 90 степени – како би се уништиле евентуално настале бактерије.