На ово нисте мислили: Ако сте стално прехлађени током зиме, можда је проблем управо у вашој кући
Прочистите дисајне путеве.
Како зиму не бисте провели константно прехлађени, припазите на температуру ваздуха у просторијама у којима боравите. Многи погрешно мисле како се јаким загревањем просторија најбоље штите од зимских болести.
ЗАПАМТИТЕ ИХ! Ова 3 броја откривају колико сте здрави
Међутим, суви прегрејан ваздух у просторијама исушује слузницу горњих дисајних путева. То ослабљује њену обрамбену улогу и она престаје да нас штити од вируса и бактерија. На тај начин долази до својеврсне парализе обрамбеног система у дисајним путевима.
Ове намирнице садрже више угљених хидрата него што сте мислили
Ако у стану или кући имате етажно грејање, најбоље је да температуру наместите тако да током дана не прелази 21ºЦ, а током ноћи 16ºЦ. Врло је важно одржавати и пожељну влажност ваздуха, која би у свим просторијама требала да износи око 60 процената.
Довољно је ставити на радијатор посуду са водом, у коју ћете у предсобљу и дневној соби додати неколико капи етеричног уља цимета, а у спаваћим собама уље еукалиптуса, лековите биљке која олакшава дисање.
Осим тога, важно је добро проветрити и осушити купатило, јер су топле и влажне просторије идеална мееста за ширење и развој микроорганизама.
Ако у купатилу немате прозоре, добро је да поставите аспиратор који треба да укључите увек кад користите топлу воду.
БОЛ У ДОЈКАМА: Када је безопасан, а када је СИМПТОМ БОЛЕСТИ?
Најмање једном недељно треба добро опрати санитарије и плочице неким антибактеријским средством.
Такво средство можете и сами направити: у четвртину литра топле воде додајте две кашичице белог сирћета и две капи етеричног уља мајчине душице.