НАВИКЕ КОЈЕ ПОНАВЉАМО СВАКОДНЕВНО МОГУ ИЗАЗВАТИ ТРАЈНО ОШТЕЋЕЊЕ МОЗГА: Сместа их избаците из живота!
Редовно их понављамо
Па, није нам страна чињеница да смо понекад, свесно или не, заједно са неким својим навикама у којима уживамо, сами себи најгори непријатељи. Без обзира што је мозак изузетно моћан орган, његову структуру је лакше уништити него што и претпостављамо. Јаке главобоље и мигрене могу бити само неки од показатеља да нешто не радимо како треба.
Прескакање доручка.
Може подсетити на један од оних из корпуса -бабских- савета, али заправо, константно прескакање доручка, оставља последице заиста. Након преспаване ноћи у којој није било оброка, уколико прескочимо и доручак, мозак неће имати одакле да обезбеди телу хранљиве материје неопходне како бисмо уопште функционисали. Чак и један залогај може бити довољно да се машина покрене.
САЧУВАЈТЕ СВОЈЕ ЗДРАВЉЕ: Замените БЕЛИ ШЕЋЕР, овим природним НАМИРНИЦАМА и заборавите на ПРЕХЛАДЕ И ГОЈАЗНОСТ
СИГУРНО НИСТЕ ЗНАЛИ: Ово су ПРАВИ РАЗЛОЗИ зашто не би требало да МЕШАТЕ АНТИБИОТИКЕ И АЛКОХОЛ
Конзумирање цигарета.
Дуготрајно конзумирање цигарета доводи до такозваног вишеструког скупљања мозга, односно до болести деменције као што је Alchajmerova болест.
Претерани унос хране.
Зачепљење артерија према мозгу, може бити велики проблем, који проузрокује гојазност, а која бива проузроковања претераним кон зумирањем свакакве хране. Да не говоримо о последицама које може имати по зглобове, кичму и остатак тела.
Ћутање, односно недовољно разговарање.
Интелектуални разговори, односно било какав вид смислене вербалне комуникације појачава капацитете и активност мозга, па их зато треба упражњавати редовно. Ћутање је сигуран process “затупљивања” мозга.
Борављење у загађеном ваздуху.
Да би мозак уопште функционисао, а камоли правилно и добро, свеж кисеоник у довољној количини му је и преко потребан, а излагање загађеном ваздуху, поготово у дужем временском период никако није препоручљиво.
Непрележена прехлада, вирус „на ногама“.
Сваки физички недостатак је показатељ да нешто није у реду са нашим –командним центром-. Прехлада је показатељ да је нашем мозгу, па самим тим и телу неопходан један краћи –тиме оут-, како би батерије могле да се освеже и напуне.