НЕМАЧКИ НОБЕЛОВАЦ ОТКРИО ШТА ЈЕ УЗРОК РАКА: Ове 2 ствари доводе до канцера, а ево како да смањите ризик
Изненадићете се!
Основни узрок рака службено је откривен пре 1923. године, а проналазач је 1931. године за то добио Нобелову награду из медицине. Врло мали број људи у свету зна за то, јер је та истина, нажалост, сакривена од јавности.
ОВИ СИМПТОМИ УКАЗУЈУ НА ОПАКУ БОЛЕСТ: Ево зашто хитно морате код лекара ако вас боли грло
РУЖНА НАВИКА због које ћете се пре заразити ЕШЕРИХИЈОМ, него када бисте јели сирово месо
ЧЕСТО ЈЕДИТЕ БЕЛАНЦЕ: Ево која је његова улога у дијети и како делује на здравље
Године 1931. немачки научник Ото Хајнрих Варбург (1883-1970) примио је Нобелову награду за проналазак основног узрока рака. Др Варбург је открио да је рак резултат антифизиолошког начина живота.
Антифизиолошким начином исхране (претежно храном која закисељује) и физичком неактивношћу тело ствара киселу средину слабо снабдевену кисеоником. Ћелијска киселост истискује кисеоник, а мањак кисеоника у ћелијама ствара киселу средину.
Ако имате превисоку киселост, аутоматски ће вам недостајати кисеоника у организму - ако вам недостаје кисеоника, имаћете закисељен организам. Кисела средина је средина без кисеоника.
У свом делу “Метаболизам тумора“ др Варбург је показао да сви канцерогени облици испуњавају два темељна услова: крвну киселост и хипоксију (недостатак кисеоника).
Туморске ћелије могу да преживе само уз помоћ глукозе и у средини без кисеоника. Стога, карцином није ништа друго него одбрамбени механизам, који наше ћелије користе да би преживеле у киселој средини без присуства кисеоника.
Здраве ћелије живе у алкалној средини пуној кисеоника, која омогућава њихово нормално функционисање. Туморске ћелије живе у киселој средини сиромашној кисеоником.
Након што је завршен пробавни процес, храна, зависно од свог нутритивног профила, ствара услове киселости или алкалности у телу. Поједностављено речено, алкалност организма зависи о тога шта једемо.
Кисело или алкално стање мери се ПХ скалом од 0 до 14, где је 7 неутрална зона. Од 0 до 7 је кисело, а од 7 до 14 је алкално.
Наше ћелије, да би могле успешно да функционишу, треба да имају лагано алкалан пХ, мало изнад 7.
Код здравог појединца пХ крви налази се између 7,40 и 7,45. Крв се непрестано сама регулише како не би упала у метаболичку киселост.
Међутим, нека храна закисељује крв и загађује тело.
- Рафинирани шећер и сви његови деривати. Од свих је најгори, јер нема беланчевина, масти, витамина ни минерала, само рафинисане угљене хидрате, који шкоде панкреасу. Његов пХ је 2,1 (веома кисео).
- Месо (све врсте)
- Производи животињског порекла – млеко и сиреви, павлака, јогурт итд.
- Рафинисана со
- Рафинисано брашно и сви његови деривати као што су тестенина, торте, кекси итд.
- Хлеб
- Маргарин
- Кофеин
- Алкохол
- Дуван
- Сва индустријски прерађена и конзервирана храна, која садржи конзервансе, вештачке боје, ароме, стабилизаторе итд.
- Све сирово поврће - Неко је кисело по окусу, али у телу се мења и постаје алкално.
- Воће - На пример, лимун унутар тела има веома висок степен алкалности. (Немојте да вас завара његов веома кисели укус).
- Бадеми -Врло су алкални.
- Интегралне житарице: једина алкализирајућа житарица је просо. Све су остале житарице лагано киселе, али идеална прехрана треба и одређени постотак киселости па ваља јести и нешто житарица. Све житарице морају се јести куване.
- Мед - Има врло високу алкалност.
- Хлорофил - Зелене биљке садрже хлорофил који је веома алкалан.
- Вода - Важна је за производњу кисеоника. Увек будите добро хидрирани, пијте воде малим гутљајима током целог дана.
- Вежбе помажу одржавати алкалност организма јер дају кисеоник целом телу. Седалачки начин живота уништава живот.