ОВО СУ СИМПТОМИ БОЛЕСТИ ОД КОЈЕ ЈЕ МИХАЈЛОВИЋ ПРЕМИНУО! Први сигнали се занемарују, а лечење је тешко
Синиша Михајловић преминуо је после дуге и тешке болести у 54. години живота од последица леукемије
Данас нас је затекла тужна вест да је прослављени српски фудбалер и тренер Синиша Михајловић преминуо након дуге борбе са леукемијом.
Михајловић се од 2019. борио са леукемијом, а овако је открио болест:
"Био сам са сином на мору и играли смо падел и стони тенис, и тренирао сам као и сваки дан. И следеће јутро не могу да устанем, да станем на ногу, осетио сам бол у препони, али сам мислио да сам укљештио неки мишић. Кад смо се вратили одмах се јавим доктору у Болоњи и он ме пошаље на магнетну резонанцу. Тамо ми доктор каже 'Ви морате да имате велики праг за бол', јер ја током своје лекарске каријере од 40 година никада нисам видео овакав налаз. Мислио сам да особа са оваквим налазом не може да стоји, а ви сте дошли на ногама'. А ја му кажем 'Докторе, ја сам и тренинг одрадио, истрчао сам 10 километара'", испричао је тренер Болоње и открио да је редовно вадио крв на свака три месеца до тада јер му је отац имао тумор плућа.
ПОСЛЕДЊА ОБЈАВА МИХИНЕ ЖЕНЕ ТЕРА СУЗЕ НА ОЧИ: Аријана послала ЕМОТИВНУ И ВАЖНУ поруку - срцепарајуће (ФОТО)
ЗА ОВЕ ДЕТАЉЕ ЉУБАВИ НОВАКА И ЈЕЛЕНЕ нисте знали: Упознали се у школи из које је избачен, а због ње заборавио и српску Џеј Ло
Миха је успео да се излечи, но опака болест се поново вратила у марту ове године. Да је велики борац то смо и раније знали тако да се није предавао и већ у мају је пуштен из болнице и тада је изгледало да је коначно све прошло.
Леукемија је рак крви и коштане сржи. Развија се када коштана срж, која ствара крвне ћелије, формира ненормална бела крвна зрнца која се деле ван контроле. Нормална бела крвна зрнца су борци за инфекцију тела, али ова ненормална бела крвна зрнца, која се називају леукемијске ћелије, не умиру истом брзином као нормалне крвне ћелије. Уместо тога, они се накупљају и гутају нормалне ћелије, попут црвених крвних зрнаца, тромбоцита и нормалних белих крвних зрнаца и њихових прекурсора, у коштаној сржи. То може довести до потешкоћа са добијањем довољно кисеоника у ткива (анемије ), вишка крварења и поновљених инфекција.
Временом ћелије леукемије могу се ширити кроз коштану срж и крвоток, где се и даље деле, понекад формирајући туморе и оштећујући органе. Органи који су погођени зависе од врсте леукемије. На пример, слезина, јетра и лимфни чворови могу се повећати и натећи с ненормалним ћелијама. Понекад ћелије леукемије допиру до централног нервног система (мозга и кичмене мождине) и накупљају се у цереброспиналној течности.
Леукемија симптоми
Симптоми повезани са леукемијом варирају у зависности од врсте леукемије.
Често се дијагностикује акутна леукемија јер се оболела особа осећа болесно. Особа може имати симптоме повезане са недовољно нормалним крвним ћелијама, као што су:
- Слабост, краткоћа даха и бледило коже због недостатка црвених крвних зрнаца ( анемија )
- Крварење и модрице због недостатка тромбоцита ( тромбоцитопенија )
- Грозница и инфекције услед недостатка нормалних белих крвних зрнаца ( леукопенија )
Особе са акутном леукемијом такође могу имати знакове и симптоме повезане са накупљањем незрелих белих крвних зрнаца, као што су:
- Кост и заједничка бол
- Повећани лимфни чворови, слезина , јетра, бубрези и / или тестиси
- Главобоља
- Повраћање
- Конфузија (када се вишак ћелија сакупља у мозгу или централном нервном систему )
- Необјашњиво мршављење
- Ноћно знојење
Симптоми хроничне леукемије укључују:
- Осећам се уморно или без престанка
- Необјашњив губитак тежине или апетита
- Краткоћа даха током нормалне физичке активности
- Бледа кожа
- Бол или нелагодност у горњој левој страни стомака (узрокована увећаном слезином)
- Ноћно знојење
- Крварење
- Грозница