Има их у ИЗОБИЉУ код нас: Намирница по ПРЕПОРУЦИ НУТРИЦИОНИСТЕ за дуговечност, ЈАК ИМУНИТЕТ и здрава црева
Обавезно их уврстите у свакодневну исхрану!
Здрава црева предуслов су здравог живота. Од стања црева зависи какав ћемо имати имунитет и у којој мери ћемо бити способни да се одбранимо од болести и патогена.
ХОРОСКОП ЗА ЈУН: Ретроградни САТРУРН ће УЗДРМАТИ многе, НАЈТЕЖЕ следи за Јарца и Рибе
Најчешћа КРВНА ГРУПА код СРБА: Људи са ОСЕТЉИВИМ ОРГАНИМА за варење, ова храна им ПРАВИ КОЛАПС у организму
Овде је кључни фактор цревна флора, а да би бактерије и микроорганизми који се у њој налазе били присутни у оптималној количини, неопходно је да у тело уносимо пробиотике.
Једна од најпознатијих нутриционисткиња у Србији, Ана Петровић, гостујући у емисији "Уранак" на К1 телевизији објаснила је зашто су пробиотици толико важни за здравље и открила да она више воли да се узимају из хране, а не у капсулама.
- Када нас нападне било који патоген или бактерија тада нам пада имунитет, а пробиотици успостављају микробну равнотежу. Можемо их узети као капсуле, или кроз храну или пиће што је мени блискије. Највећи део пробиотика имају млади сир, јогурт и кисело млеко. Клиничка истраживања потврдила су да су ове намирнице функционална храна. Бифидо и лакто бактерије заједно са пребиотиком стварају ту симбиозу која побољшава имунитет. Пробиотике би требало да уносе људи који имају дијареје или затвор, они интолерантни на лактозу или особе које пате од атопијског дерматитиса. Њима преписујем ову храну у трајању од десет дана у континуитету и имам сјајне резултате. Сав мој рад заснован је на резултатима клиничких студија, тиме се руководим - нагласила је Ана Петровић.
Да ли воћни јогурт има исти ефекат?
"Када је реч о воћном јогурту који многи људи воле, немојте их куповати већ их направите сами. Додајте воће у јогурт, јер онај купљени има доста шећера или замјену за шећер. Сваки јогурт мора да има шећер али количине се разликују. Препорука Светске здравствене организације је највише 30 грама шећера током дана."