УЖАС! У ПИЛЕТИНИ ИМА НАЈВИШЕ ХЕМИЈЕ И АНТИБИОТИКА: Уз овај једноставан трик ОЧИСТИТЕ месо од отрова
У Србији је пилетина најпопуларнија врста меса, а студија открива који део пилета је најштетнији по здравље.
Пилетина је у Србији, поред свињетине, најпопуларнија врста меса. Један од разлога је доступност, благ укус без јаког мириса, али и цена која је приступачнија од, на пример, јунетине, телетине или свињетине.
Бонус је што је ово месо богато разним хранљивим материјама, корисним за зравље организма.
НЕ КУПУЈТЕ ГА, ОВО МЛЕКО ЈЕ ОПАСНО: Доктор објаснио - РАЗАРА срце и диже холестерол, а у свим је продавницама
"Ово је ЈЕЗИВО" СИНОЋ СУ СВИ ГЛЕДАЛИ У МАДОНУ И МОЛИЛИ СЕ ДА ЈОЈ ЛИЦЕ НЕ ПУКНЕ: Изгледа застрашујуће (ФОТО)
Да би се смањио трошак и убрзао процес узгоја ових животиња, оне се хране не само комбинованом храном, већ им се додају и хормони. А да би се спречиле болести и смртност свела на минимум, храни се додају и антибиотици.
Када се такво месо нађе на трпези, онда све што је животиња јела током узгоја улази у наше тело. Да бисте избегли и сами да затрујете сопствени организам, постоје три начина да очистите ово месо од свега штетног.
Када једете пилетину боље је да не конзумирате кожицу која се у потпуности састоји од масти и, осим тога, може да садржи велики број бактерија.
Такође, препорука је и да се не једу плућа, јер чак ни термичка обрада високом температуром није у стању да у потпуности уклони све паразите из њих.
Кинески стручњаци су саветовали и да не користите главу (што се иначе код нас ретко користи), јер управо овај део пилета акумулира све штетне материје које животиња поједе током свог живота.
Кување у две воде
Познато је да све штетне материје из меса током кувања заправо испаравају у воду. Па тако, ако сте решили да кувате супицу са пилећим месом онда два пута баците воду у којој се кува - први пут када вода само прокључа, а други пут када је месо напола кувано.
"Кисељење"
Овај метод највише подсећа на кисељење. Омогућава вам не само да се решите штетних супстанци у пилетини, већ и да убрзате процес кувања и побољшате укус меса. Припремите раствор од 4 кашике соли и једног литра воде собне температуре. Додајте 2-3 кашике лимуновог сока или пола кашичице лимунске киселине. Све добро измешајте да се састојци растопе. Пилетину исећи комаде и потопити у половину ове течности. Оставите да одстоји пар сати, затим исперите месо текућом водом и поновите поступак са преосталом течношћу.
Баците кожицу и изнутрице
Ако се снабдевате месом из супермаркета, стручњаци упозоравају на одређене делове пилета где се ова хемија више задржава.
Најкорисније и најздравије је бело месо, али се свакако препоручује да буде добро термички обрађено како би се уништили сви могући патогени.
Кувар Сергеј Синицин је и препоручио да се приликом куповине месо прво помирише – ако осетите мирис хемикалија, одустаните, у таквом месу више нема здравих састојака. Он је посаветовао све и да избегавају кожицу, јер осим што има пуно штетних материја, диже холестерол у крви.