Лечење од ВАГИНАЛНИХ ИНФЕКЦИЈА је узалудно уколико не ИЗБАЦИШ ове НАМИРНИЦЕ из свакодневне употребе!
Оне су главни узрок проблема!
Уколико често имате проблем са вагиналним инфекцијама, узрок свега потражите у исхрани и животним навикама које могу бити проблем.
ЦИНК И СЕЛЕН ЧИНЕ ОСНОВУ ИМУНИТЕТА! Ево како да их НАДОКНАДИШ, има их у овим намирницама!
ПУЦА И СУШИ СЕ! Ево шта у току зиме ДОДАТНО ОШТЕЋУЈЕ КОЖУ, грешке које правиш свакодневно!
Избаците шећер и квасац из исхране
Гљивице које узрокују вагиналну инфекцију се исхрањују шећером и квасцем. Због тога се саветује избегавање намирница које садрже ове материје (нарочито алкохол), поготово у првој фази терапије. Истовремено, препоручује се конзумирање намирница које стимулишу процес избацивања токсина из организма, као што су црни лук, спирулина и пшеничне клице.
Користите уље оригана и бели лук
Уље оригана и бели лук испољавају антивирално дејство и могу да убрзају процес излечења од гљивичне инфекције. Узимајте 100 до 150 мг уља оригана, три до четири пута дневно, или 300 до 600 мг белог лука два пута дневно. Но, имајте на уму да бели лук разређује крв, па га немојте узимати ако пијете лекове за разређивање крви, или ако сте недавно оперисани, или ћете се ускоро подвргнути хируршком захвату.
Стављајте разблажено уље чајевца на кожу
Када је у питању спољашња гљивична инфекција, уље чајевца је корисно природно средство за топичну примену (на кожи), јер испољава антибактеријско и антивирално дејство. Најбоље је користити га у разблаженој форми, јер ово уље може да изазове иритације и горући осећај. Да бисте га разблажили, помешате 5 до 15 капи уља чајевца с водом, непосредно пре примене. Након примене третирану област исперите водом.
Узимајте пробиотике
У случају појаве гљивичне инфекције, корисно је узимати и пробиотике. Ови корисни бактеријски сојеви могу да поврате микробиотску флору у организму и тако зауставе раст гљивица које су проузроковале инфекцију. Пробиотици могу да се узимају у форми суплемента, или кроз исхрану (јогурт, кисели купус, кефир, кимчи). Одређени сојеви пробиотика, као што је Lactobacillus, могу да спрече нарушавање равнотеже природне микрофлоре вагине.
Обратите се гинекологу
Ако је вагинална инфекција јака, а симптоми дуготрани, обавезно се јавите гинекологу. Он ће вам, на основу бриса, преписати вагиналете и креме (антимикотике) који ће вам помоћи да се излечите. Анитимикотике немојте узимати сами, пустите да лекар просуди о њиховој јачини, типу и дужини терапије. Не заборавите - гљивичне инфекције су упорне и често се враћају, па су мере предострожности неопходне чак и када нестану симптоми.