МЕД ДИЈЕТА ЗА НАЈЗДРАВИЈЕ ГУБЉЕЊЕ КИЛОГРАМА: Не морате ничега да се одричете, сало ће само нестајати!
Никако нећете бити гладни, а тежина ће нестајати! Иделана за довођење линије до савршенста за пролећне и летње дане
Слава медне дијете припада нутриционисти Мајку Мекинису који је креирао овај систем исхране. Према Мекинису, мед доводи до мршављења из два разлога, један је физички, а други психолошки.
На физичком плану, мед побољшава метаболизам повећањем катаболизма липида који сагоревају масти. Уместо тога, на психолошком нивоу помаже да се не жели слатка храна.
СВИ СЕМ ЈАРЦА И СТРЕЛЦА ЋЕ ИМАТИ ПРОБЛЕМА СА ЗДРАВЉЕМ: Добро се припремите, ово је ДНЕВНИ ХОРОСКОП за 13.03.
СТВАРИ КОЈЕ СУ ДОКТОРИ ЧУЛИ ОД ПАЦИЈЕНАТА НА САМРТИ: Када су умирали, ово су им биле задње речи
САМО ЗА ПРАВЕ ЉУБИТЕЉЕ ПОСЛАСТИЦА: Брзи ФРОНДИ ролат обориће вас са ногу - по старинском БАКИНОМ РЕЦЕПТУ
Колико килограма можете да изгубите током недељу дана?
Медна дијета омогућава вам да изгубите око килограма и по седмично. Понекад и више. Изгубити толико без одустајања од слатког укуса и изнад свега, без потребе за бројањем калорија, једна је од највећих предности ове исхране.
Шта се једе у медној дијети?
Друга јака тачка медне дијете је чињеница да се не смемо одрећи готово ничега. Поред главних оброка, који увек треба да буду здрави, свежи и храњиви, дозвољене су и грицкалице и десерти. Да, добро сте прочитали – слаткиши су дозвољени. Дакле, не само мед, већ и десерти.
Како је то могуће?
Десерти се морају припремати искључиво са медом. У ствари, шећер би требало да буде потпуно забрањен, јер гоји више од самих масти.
На рафинисане угљене хидрате заборавите!
За елиминацију шећера, нерафинисани угљени хидрати, такође, би требало да буду забрањени. Тестенина, хлеб и бели пиринач узрокују скокове глукозе у крви, док интегралне житарице пружају мање шећера у крви, бољи метаболички утицај и добру покретљивост црева захваљујући високом садржају влакана.
Влакна, такође, повећавају осећај ситости, неутралишући жељу за касним, малим ноћним залогајима и висококалоричном безвредном храном (јунк food). Сложени угљени хидрати морају да буду укључени у сваки оброк и морају да представљају четвртину оброка.
Као алтернатива хлебу, пиринчу и тестенини могу да се једу махунарке, као што су, на пример, пасуљ, грашак, боб, сочиво, леблебија.
Шта све смете да једете у оброку?
Као што је речено, четвртина јела мора да буде састављена од целовитих житарица или махунарки. Остале три четвртине чиниће – четвртина протеина, по могућности немасних, као што су бело месо, пахуљице са мало масноће, беланца, тофу и риба, а преостала половина тањира треба да буде напуњена поврћем.
Док су порције поврћа без било каквих ограничења – ако не рачунамо то да ипак треба да се пази да се не претерује са зачинима.
Воће треба конзумирати умерено, без прекорачења две порције дневно, обично за ужину по једна воћка или шака ситнијег воћа.
Како је најбоље конзумирати мед и у које време?
Поред тога што је замена за шећер и једино дозвољени заслађивач, мед се мора конзумирати и пред спавање. Према нутриционисти Мекинису, у ствари, највећи губитак килограма догађа се током спавања. Због чега је пре спавања потребно узимати кашику меда.
Угљени хидрати присутни у овом производу, потпуно природног порекла, реагују другачије од рафинираних. Ако угљени хидрати рафиниране хране имају тенденцију да узрокују пораст гликемије и инсулина, спречавајући тако одлагање липида и масти, мед, са друге стране, не повећава толико глукозу у крви и ниво инсулина.
Надаље, шећер и његови деривати доводе до тог зачараног круга у коме организам сходно томе захтева да се конзумира све више слаткиша. Уместо тога, мед!
Мед штити мозак
Додатна добробит конзумирања меда пре спавања је и његова способност да заштити мозак од преоптерећења шећером и смањи ноћни стрес.
Све ово омогућиће вам да боље спавате. Чак и варење олакшано медом иде руку под руку са много мирнијим слатким сновима.