Trikovi kako da SMRŠATE iako nam u susret idu ZIMSKE SLAVE!
Teško je, ali ako želite da zadržite vitku liniju, morate istrajati.
Veća je verovatnoća da ćete se ugojiti tokom zime, nego tokom leta. Hladni dani nas čine letargičnima i teško je naći motivaciju za vežbanje i dijetu, kada smo ušuškani u toplu odeću čitavog dana. A tu je i problem što je previše hladno za bilo kakvu dužu aktivnost napolju. (OVDE saznajte koji doručak nutricionisti smatraju najzdravijim)
Dobra vest je to što postoji pregršt vežbi i dijeta koje nas ne izlažu riziku od promrzlina i koje su vrlo efikasne kada je reč o kontroli unosa kalorija u telo. (OVDE pogledajte šta se desilo ljudima koji su uneli 6 000 kalorija dnevno, i tako sedam dana)
Evo nekoliko delotvornih načina za smanjenje telesne težine tokom zime.
Voće i povrće
Dodavanje više voća i povrća vašoj ishrani je od ključnog značaja ukoliko želite da se otarasite viška kilograma. Bogati su mineralima, vitaminima i vlaknima, a sve ove supstance važne su za proces mršavljenja.
Takođe, daju osećaj zadovoljstva, što umanjuje potrebu za unosom prekomerne količine kalorija. Ako je teško naći sveže voće i povrće zimi, možete probati i zaleđene varijante. Voća i povrća obično se lede dok su još sveža, što znači da su izuzetno bogata hranljivim materijama. Lako je naći razne vrste voća i povrća, jer i skoro svaki supermarket ima, te se ne morate bojati nestašice tokom zime.
Jedite više supe
Supa spada u ona klasična zimska jela koja ne samo da su ukusna, već i štite telo od hladnoće. Supe uglavnom imaju nizak broj kalorija, a bogate su zdravim hranljivim materijama koje se mogu naći u povrću. Međutim, treba izbegavati konzumiranje krem supa, jer one imaju znatno veći broj kalorija i masti. Tokom zime, pojedite tanjir supe pre ručka i večere – to će vam pomoći da izbegnete prekomerni unos kalorija.
Više spavajte
Manjak sna dovodi do povećanog lučenja određenih hormona koji su povezani sa osećajem gladi. Ovi hormoni povećavaju žudnju za hranom i teraju telo da unese masnu hranu kao način brzog snabdevanja energijom. Postarajte se da svakog dana imate 7 do 8 sati sna kako biste bili odmorni i bili sposobni da donosite zdrave odluke kada je u pitanju hrana. (OVDE saznajte šta je zdravije - kratak san ali u kontinuitetu, ili duži san sa buđenjem tokom noći)
Zavolite ovsenu kašu
Ovsena kaša (posebno neprerađena) jako je zdrava hrana. Istraživanja su pokazala da redovno konzumiranje ovsene kaše pomaže u regulaciji krvnog pritiska i nivoa šećera u krvi. Ovas je vrlo bogat vlaknima i proteinima. Kada se pojede za doručak, ovsena kaša pruža osećaj zadovoljstva koji traje tokom čitavog dana, a takođe održava energiju na viskom nivou.
Pijte više vode
Dehidracija je moguća i zimi. Za razliku od leti, zimi je teško uočiti znake koji ukazuju na nedostatak vode u organizmu. Ugrejan vazduh iz grejalica i klima može biti jako suv i može vrlo lako izazvati dehidraciju.
Preporučljivo je zimi piti 7-8 čaša vode dnevno. Žeđ može biti nekad maskirana i u vidu gladi, terajući nas da jedemo više čak i onda kada je sve što nam je potrebno malo vode. Probajte da pijete i nezaslađen čaj ako želite da povećate količinu tečnosti unete u telo.
Da napomenemo, ako želite da smršate tokom zimskih dana, to ne znači da morate da preskočite sarmu i pečenje na svim slavama, već jednostavno nemojte preterivati sa njihovim unosom. I najvažnije je da praktikujete ove trikove u svakodnevnoj ishrani.
Pročitajte i:
- Stalno ste UMORNI i plašite se da ćete se RAZBOLETI? Povratite energiju
- PITALI SMO NUTRICIONISTKINJU: Šta je to NAJŠTETNIJE što jedemo svakodnevno?
- Alergija? Zašto nas DŽEMPERI stalno SVRBE?
- Sve što treba da znate o KUGI, jer se ona sve više VRAĆA
- Samo je izduvala nos i OČI JOJ NATEKLE! Evo šta je u pitanju...