АЛАРМАНТНИ ПОДАЦИ са тржишта рада! Сваки ТРЕЋИ Србин ЈЕДНОМ НОГОМ У ИНОСТРАНСТВУ, ево због чега
Неславни рзултати истраживања
Сваки пети радно способан грађанин Србије не воли свој посао, а трећина запослених не ради у својој струци, показало је истраживање. Све њих економисти сврставају у категорију грађана који су "једном ногом у иностранству".
Овај српски град је ТУРИСТИЧКА МЕКА за НЕМАЧКЕ туристе!
Када се ова анкета употпуни најновијим податком Републичког завода за статистику да 13 одсто радно способног становништва нема посао, добија се нимало ружичаста слика тржишта рада.
- На задовољство на послу утичу бројни фактори као што су однос надређених, атмосфера, висина плате и друго, тако да не значи да они који су запослени у својој струци аутоматски воле своје радно место - објашњава Сандра Панић из агенције “Смарт-плус рисерч”.
ЉАЈИЋ на сајму најавио потписивање уговора са турском компанијом за ФАБРИКУ у ЛЕБАНУ (ФОТО)
Економиста Саша Ђоговић истиче да је на основу резултата овог истраживања јасно да је петина грађана практично приморана да ради оно што не воли пошто је незапосленост и даље велика.
Вулин тврди: НЕМА СТРАНАЧКОГ ЗАПОШЉАВАЊА
- То незадовољство утиче на квалитет живота, а када погледате да још трећина људи нема радно место у складу са својим образовањем може се говорити о великом резервоару грађана који су практично једном ногом у иностранству - наглашава Ђоговић.
Како каже, треба имати у виду и велики број грађана које се званично не воде као незапослени, али раде на привремено-повременим пословима или на уговор о делу.
Италијански Сенат усвојио: Сиромашним по 500 ЕУР месечно
- Они због неизвесности, нестабилности и непредвидљивости свог запослења сматрају се практично незапосленима. И то је, такође, забрињавајуће јер ће и они кад-тад потражити своју срећу ван Србије ако се такви услови рада наставе - објашњава Ђоговић.
Две трећине сурфује на послу
Чак две трећине запослених у Србији користи интернет у приватне сврхе док је на радном месту.
- Ово није забрињавајући податак, јер се налазимо у добу дигитализације где једноставно људи томе не могу да одоле. Не постоји могућност да сваког радника исконтролишете, рецимо, да ли је отишао на интернет да прочита вест која га интересује - каже Ђоговић и додаје да се у производним погонима сигурно не “сурфује” на интернету.