"Тако кућа и НАПРЕДУЈЕ!" Дарко има само 22 године, а већ је ДОМАЋИН ЗА ПРИМЕР у своме селу! (ФОТО)
Код Плавшића ред се зна, као код правих српских домаћина.
Статистика говори да носиоци пољопривредних газдинстава у Србији имају у просеку 61 годину, а како сада стоје ствари сеоски домаћини из године у годину биће све старији. Млађи се још увек нерадо одлучују за живот на селу, посебно за женидбу, што не води на добро, рећи ће многи.
ИВАН ЈЕ ОТИШАО ИЗ ГРАДА У СЕЛО И ЗАПОЧЕО ПРАВИ БИЗНИС: Гаји козе, производи млеко, јогурт, сир...
ЗРНО СИРКА ЗЛАТА ВРЕДНО! Нове биљне врсте успешно се показале на СРПСКИМ ЊИВАМА
"СРБИЈА СЕ ПРЕПОРОДИЛА" Фајненшел Тајмс оценио напредак српске економије и њену стабилност!
Двадесетдвогодишњи Дарко Плавшић из Самаила код Краљева, за разлику од многих генерацијских другова, али и оних пуно старијих, од малих ногу је сањао другачије снове, правећи планове за останак на својој дедовини и очевини. Вредни самаилски домаћин са супругом Драганом у породичном домаћинству гаји 46 музних крава, телади и јунади, и обрађује око 20 хектара плодне моравске земље. Успут кује планове за будућност.
- Одувек сам сањао да живим на селу и будем "свој на своме", како то моји старији мештани кажу, знајући, при том, да сам један од ретких који село хвали и у селу живи. Млад сам се оженио, имам дивну супругу, коју да сам преко света тражио, не бих бољу нашао. Лепо се слажемо и све своје планове везујемо за наша Самаила. Даће бог да кућу и децом напунимо - прича Дарко.
Супруга Драгана такође воли село. Тврди да на селу може лепо да се живи ако си вредан и упоран а овај млади брачни пар то заиста јесте.
- Ми смо највећа подршка једно другом, правимо заједничке планове, помажемо се и храбримо. Имамо исте жеље и циљеве и што се тиче породице, а и целог нашег домаћинства. Љубав, поверење и разумевање које гајимо од нашег првог сусрета су највећи мотив да истрајемо у нашим намерама и жељама - казује Драгана.
Чим је завршио Средњу пољопривредну школу у Краљеву Дарко је напунио шталу стоком. Није желео на факултет, већ одмах на њиву и шталу.
- Вредан је до мила бога, није што је мој. Хтео је тридесет крава у штали, па четрдесет, сад му је жеља да их има педесет. Тренутно предаје сваког дана око 350 литара млека и вели да жели више. Подржавамо га у томе и помагаћемо га колико можемо. Заслужује - каже поносна баба Слободанка.
У тежим пословима на њиви, ливади у штали Дарку највише помаже деда Драгослав. Пуног срца истиче да је унук бољи од њега, што му је и била давнашња жеља.
- Ко да га не воли и не поштује кад је такав, пун воље да напредује и ствара. Зато сам му с великом радошћу препустио домаћинство да он њиме газдује како мисли да је најбоље. Не пије, не пуши, не дангуби по кафанама, али воли друштво и воле га и старији и млађи. Имамо и ову дивну снајкицу, бог је видео и Дарка и нашу кућу, само да нам је жива и здрава, и подари нам пуну кућу унучади - задовољно говори деда Драгослав.
Код Плавшића ред се зна, као код правих српских домаћина. Сви договори три генерације обично се постижу увече за трпезом за којом су сви, а следећег јутра после заједничке кафе свако иде на свој посао.Тако кућа и напредује.
ДАНАК КЛИМАТСКИМ ПРОМЕНАМА! Ако се Земља загреје још само два степена нестаће ПОЛА ВИНОГРАДА
ДА ЛИ ЋЕ ВЕГАНСКА ЈАЈА ОСВОЈИТИ ТРЖИШТЕ - Откривамо Вам по чему се РАЗЛИКУЈУ од КОКОШИЈИХ и шта је НАЈБОЉЕ
ЦЕЛА СРБИЈА ЛЕЖИ НА НЕВЕРОВАТНОМ БЛАГУ! Само једно место у нашој земљи има ЗАЛИХЕ УГЉА за наредних 150 ГОДИНА!
Богати нафтом, али им фали квалитетна храна: Србија се пробија на тржиште МОЋНЕ АФРИЧКЕ државе
ПОДМЕЋУ НАМ ШЕЋЕР РАЗМУЋЕН СА ВОДОМ: Србијом харају ФАЛСИФИКАТОРИ МЕДА, ево како да препознате ЛАЖНИ ПРОИЗВОД