Где уложити милион долара? Блумберг предложио српску фирму
Инвеститори, где би инвестирали милион долара у 2020. години?
Док традиционална тржишта и даље дрма грозница због корона вируса, многи инвеститори су замрзли своја улагања, а поједини су одлучили да побегну у злато, или криптовалуте, попут биткоина.
Амерички лист Блумберг окупио је пет стручњака, међу којима су и инвеститори, и поставио свима исто питање - где би инвестирали милион долара у 2020. години?
Волонтерски тим Меридиана обишао најугроженије у Белој Цркви
Корона променила потрошачке навике Кинеза: Ево како сада троше новац
Муж и жена заједно на противградној станици: Они чувају небо и плодне српске њиве (ФОТО)
Њихови предлози иду од сировина као што је бакар, преко обновљиве енергије и возила са струјним погоном, акција највећих технолошких компанија па до сликарских радова, а поједини су предложили и добротворне донације, али и неке необичне начине трошења новца.
Једна од идеја са листе била је да се милион долара уложи у српску ИТ компанију.
Блумбергови саговорници упозоравају и да није познато колико ће људи који уопште могу да раде од куће морати да наставе тим темпом, па је очигледан тренд улагања у решења за рад од куће.
Управо, у том смислу препоручују да се уложи и ту домаћу ИТ компанију.
Процењује да ће рад од куће утицати и на одговарајуће алате, између осталих наводећи новосадски Clockify раме уз раме са популарним компанијом Слацк.
Ненад Милановић, оснивач и директор Clockify сагласан је да је глобални тренд рада на даљину добио додатни замах овом пандемијом.
- Многе фирме се одлучују на овакав модел пословања из разлога као што су мањи трошкови пословања и боља доступност квалитетних радника - рекао је Милановић.
Са тим глобалним трендом природно је да су се издвојили софтверски алати који олакшавају виталне пословне процесе као што су комуникација и организација рада, истиче он.
- Clockify је један од таквих алата и водећи је у својој пословној ниши. Многи алати, као што су Мајкрософт Тимс, Зум, а и Clockify, су доживели велики инфлукс нових корисника у последњих неколико месеци, и за очекивати је да ће велики број фирми, које су у могућности, и даље усвајати римоут модел пословања - рекао је Милановић.
Економска последица је, како наводи, да тржиште таквих алата расте и стога не чуди препорука да се улаже у алате који су део продуктивити тржишта.
Блумбергови саговорници наводе да ће социјална дистанца бити велика тема после короне, и да ће то имати и те како утицаја на технологију.
-Људи не воле да их нешто "угризе два пута", тако да ће здравствена заштита такође бити главна тема - наводе они.
Лепе вести за грађане Србије: Данас ЛЕЖУ ВЕЋЕ ПЛАТЕ НА РАЧУН, а од сутра се дели 750 евра запосленима
ПОРЕЗ НА АЛКОХОЛ: Звучи невероватно, али у овој земљи је због короне скочио у небеса
Сједињене Америчке Државе обарају светски рекорд: Планирају државни дуг у вредности од 3.000 милијарди долара
ВЕЛИКО ИСТРАЖИВАЊЕ ТРЖИШТА У ВРЕМЕ ПАНДЕМИЈЕ: Потрошачи упутили ЈАСНЕ ПОРУКЕ компанијама
КОЛИКО ЋЕ НАС ОВЕ ГОДИНЕ КОШТАТИ ПУТОВАЊА: Ако желите на море, припремите и до неколико ХИЉАДА ЕВРА