ПАПРЕНО! Купио НАЈСКУПЉИ СТАН у Београду, а износ који је дао за 144 квадрата удара у главу
Милић Ђоковић из Кластера некретнина каже да се наставља и тренд куповине за кеш, јер су у чак 67 одсто случајева некретнине плаћане готовином
Првих 40 некретнина за које су нови власници издвојили највише новца у првом кварталу ове године продато је у "Београду на води".
"У ПИТАЊУ ЈЕ ОПСТАНАК ЉУДИ" Хрватске фирме за превоз путника прете штрајком, приходи им пали 98 ОДСТО
ПОРАСТ ПОТРАЖЊЕ ЗА ЧИСТАЧИЦАМА: Ове године Националној служби за запошљавање пријављена потреба за више од 700 спремачица
СРЦЕ ШУМАДИЈЕ ОПЕТ КУЦА ПУНОМ ПАРОМ! Наставља производња у крагујевачком Фијату, враћају се радници
Власник најскупљег прометованог стана издвојио је чак 1.313.888 евра за 144 квадрата, односно више од 9.000 евра по квадрату!
Рекордна цена староградње од 3.737 евра постигнута је за стан у Старом граду, а највише новца у износу од 810.000 евра за петособан стан у истој општини.
Подаци Републичког геодетског завода показују да је укупан промет за првих пола године у односу на исти период лане нешто мањи и то због пада промета у време ванредног стања. Укупна вредност промета некретнина за првих шест месеци био је 1,7 милијарди евра. Број прометованих непокретности пао је за 13 одсто.
Просечна цена квадрата староградње била је 997 евра, а за новоградњу 1.337 евра, док је у првом полугодишту прошле године за старе станове требало издвојити 950 евра, а за нове 1.320 евра, што значи да су купци у просеку квадрат плаћали више него лане.
Милић Ђоковић из Кластера некретнина каже да се наставља и тренд куповине за кеш, јер су у чак 67 одсто случајева некретнине плаћане готовином, а у 33 одсто из кредита.
- Промет је добар и не може се рећи да ће бити значајнијих померања до краја године - сматра Ђоковић.
- Да није било епидемије, раст промета непокретности би био око 15 одсто. Станови су скупи, али не могу рећи да су цене нереалне - додаје он.
Заменик председника Групације посредника у промету непокретности при Привредној комори Србије, Ненад Ђорђевић, објашњава да већину купаца који плаћају готовином чине људи који су претходно продали некретнину која је била у њиховом власништву.
- Остали који плаћају готовином, користе новац са штедње у банкама, јер им је исплативије да издају купљене некретнине него да штеде у банци - наводи Ђорђевић.
- После пада промета за време трајања ванредног стања од око 70 одсто, ситуација се одмах након његовог укидања нормализовала и промет је већ у мају достигао ниво из фебруара - додала је.
Највише се трговало у јуну, а највећи број купопродаја регистрован је у Војводини, док је Београд на другом месту. Значајно је повећан број продаја викендица, које у укупном обиму промета учествују са један одсто.
ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА ВИШЕ ОД 100 ХИЉАДА ГРАЂАНА: Ово је најновији предлог Владе за повећање минималне зараде
У ПАНЧЕВУ РАСТЕ НАЈКРУПНИЈИ ПАРАДАЈЗ: Јованова башта преплављена је њиме, а ово је његова тајна
СУНОВРАТ ИНДУСТРИЈЕ ЗБОГ КОРОНЕ: Мађарска пала 13,6 посто у другом тромесечју
ЛЕКОВИТА БИЉКА КОЈА ДОНОСИ ВЕЛИКЕ ПРИХОДЕ: Породице у Србији масовно се одлучују за производњу белог слеза
ЛОША ГОДИНА ЗА УЗГАЈИВАЧЕ ШЉИВА У СРБИЈИ: Слаб род и лош квалитет, цена не може бити већа од 20 ДИНАРА по килограму