ПАПРЕНО: Четврт милиона за одгајање детета у САД
Просечна америчка породица до пунолетства једног детета потроши скоро 250.000 долара на издатке. Највећи трошак одлази на становање, затим здраствено осигурање, обданиште, школу и храну.
Еди и Габријела Берд су само један у мору примера. Обоје су пореклом из Перуа и обожавају своју петогодишњу ћеркицу Бренду. Тата каже да на њу троши све што има. “То је за мене инвестиција у будућност неизмерно вољеног детета.” Трошкови су почели да се гомилају и пре него што се Бренда родила. “Морате да набавите све што треба , колица, креветић И све остало друго. Све то кошта хиљаде долара”, каже Еди.
Према извештају секретаријата за пољопривреду, највећи трошак одлази на становање, затим здраствено осигурање, трошкови за обданиште, школу и храну. Ту су још трошкови за одећу, транспорт и различите дечије активности.
Све је то поприличан финансијски терет за породице средње класе који живе у околини Вашингтона. “Нисмо богати, боримо се од месеца до месеца”, објашњава Еди. Брачни пар Берд је од првог дана почео да штеди како би мајка могла да остане код куће да би чувала Бренду. Слично другим породицама и они плаћају специјалне активности за своју ћерку, као што су часови балета и пливања, преноси ВОА.
“Није исто као наше детињство, када смо могли да возимо бицикл пет миља до града где би провели цео дан. У граду данас има опаких људи. “ Берд каже да је највећа ставка школарина. Одлучио је да упише Бренду у приватну католичку школу. Он стрепи да када Бренда стигне до факултета неће више моћи да јој плаћа високо образовање.
“Мораће да се запосли да би могла да плати за колеџ. У то време ни колеџ више неће личити на данашње. Постојаће алтернативни извори високог образовања.” Пошто су постали родитељи у познијим годинама, брачни пар Берд не верује да ће моћи да ужива у раној пензију. “Надали смо се да ћемо моћи да пензију уживати у Перуу. Међутим, сва нам уштеђевина иде на дете и нашу породицу.” Међутим, та инвестиција се више него исплати, сматра Ед.
Колико кошта "Амерички сан"?
Дом: Шта је „Амерички сан“ без дома? Годишња цена за дом у вредности од 275.000 долара, базирана на тридесетогодишњој хипотеци са каматом од 4 одсто и авансом од 10 одсто износи 17.062 долара.
Намирнице: На годишњем нивоу потребно је 11.039 долара. Ова цифра базирана је на основу плана о „умереној куповини намирница“ који је осмислио УСДА.
Ауто: „Амерички сан“ подразумева ауто, по могућству џип или СУВ са погоном на четири точка – 11.039 долара.
Здравство: Лист је користио Милманов медицински индекс како би стигао до годишње цифре од 9.144 долара. У ову цену су укључене премије за осигурање и одређени трошкови у готовини.
Добар однос са властима: Сваке године потребно је издвојити 32.357 долара за федералне, државне и локалне порезе.
Школа: Цифра од 9.000 долара довољна је да се сваке године покрију трошкови као и одређена уштеђевина за колеџ.
Сигурна будућност: Ово подразумева годишњу уштеду од 17.500 долара који иду у пензиони план – у питању је максималан износ за све особе које имају испод педесет година.
Одмор: Шта је „Амерички сан“ ако с времена на време не можете да побегнете из сурове реалност и пружите себи мало уживања. Цена овог уживања износи 4.580 долара.
Остали трошкови: Јасно је да живот није комплетан без бројних других занимација као што су интернет, филмови и серије. Сваке године за овај вид опуштања потребно је издвојити 3.100 долара. Ова цифра покрива кабловску телевизију, интернет и рачуне за мобилни телефон. Међу осталим трошковима налазе се и изласци, вечере у ресторанима, трошкови поправке и куповине других ствари за домаћинство, каже се у истраживања УСА today.