Пет ствари због којих никада не треба да жалите
Сви ми понекад погрешимо. Разбијамо главу да ли смо донели добру одлуку, шта би било да смо кренули другим путем, кајемо се због нечега што смо урадили или пропустили да урадимо. Свако је бар једном хтео да се врати у прошлост и "исправи криву дрину" или се запитао: "Шта би било, кад би било". Али због неких ствари стварно нема потребе за оптерећивањем и преиспитивањем.
Због ових пет ствари никада не треба да жалите:
1. Рекли сте "не"
Ваш радни сто је већ затрпан задацима, а колега вас моли за помоћ? Имате већ договорену кафу данас и не иде вам се на још једну? Преуморни сте, а друштво инсистира да изађете у провод? За овакве и сличне ствари сасвим је оправдано рећи "не" и не зажалити због тога.
2. Отишли сте раније на спавање
С обзиром на то колико је сан важан за наше ментално и физичко здравље и ово је једна од ствари због којих не треба да жалите. Ништа нећете пропустити, а сутра ћете имати и више времена и енергије за све обавезе. Нова епизода омиљене серије може да сачека.
3. Одмор
Недавно истраживање је открило како се већина Американаца плаши да узме годишњи. Било да је разлог страх од посла који ће се накупити, чињеница да мислите да нико не може тако добро да обави тај посао као ви или то да ћете своје колеге додатно затрпати послом... Запамтите – тај одмор вам је неопходан како бисте се вратили пуни енергије за нове радне задатке. Ништа неће пропасти у тих неколико дана.
4. Прекидање пријатељстава
Понекад немамо времена ни за праве пријатеље, а камоли оне с којима смо добри, али не превише блиски. Наравно, ту су и они пријатељи који мисле само на себе и своје проблеме, а никоме не требају такви пријатеље. Иако је врло често теже прекинути пријатељство него везу, за таквим "пријатељима" не би требало да жалите. Да је то било право пријатељство, не би тако лако пукло.
5. Време за себе
Сваки пут кад желимо мало времена само за себе и своје мисли, некако осећамо потребу да се за то извињавамо. Но, Лепота и здравље преноси, самоћа има безброј предности: сређивање мисли, пуњење енергије, учење самоконтроле...