Све више МАЛОЛЕТНИЦА жели да УГРАДИ СИЛИКОНЕ! Ево шта кажу пластични хирурзи
Ово све више престаје да буде табу тема.
Пластична хирургија је u XXI веку постала свеприсутна појава. После липосукције, увећавање груди једна је од најчешћих естетских операција. На њу се све масовније одлучују младе девојке незадовољне величином попрсја. Неке то чине због потпуно неразвијених груди, што је проузроковано генетским предиспозицијама.
- У Србији је велики шок када малолетнице долазе пластичном хирургу са жељом да им се увећају груди, од чега их родитељи одвраћају и забрањују им. Међутим, ја сам у Америци бројним девојчицама уграђивао силиконе. Пошто сам запослен и у Лос Анђелесу, радио сам операције и са 15-годишњакињама које су најчешће имале генетске мутације услед којих нису имале развијене дојке – објаснио је пластични хирург др Борко Ђорђевић.
Др Ђорђевић је током своје каријере запазио да је код таквих девојчица већа траума то што немају груди, него само подношење операције. С друге стране, пластични хирург др Милан Јовановић истиче другачије мишљење.
- Код малолетница се импланти не уграђују, не из здравствених разлога већ из разлога што раст и развој дојке није завршен. Да ли је реч о генетској мутацији или не, баш због тога се чека пунолество, јер је са 18 година раст и развој дојке најчешће и финализиран – објаснио је др Јовановић и додаје да амерички импланти спадају у најквалитетније, па се ситуација у нашој земљи не може поредити са њима.
Силиконски импланти су посебно дизајниране протезе, које углавном имају неравну површину и производе се у различитим величинама. Иако је реч о сложеним хемијским супстанцама, силикони су ретко кад алергогени и у већини случајева не изазивају никакву реакцију ткива. Они се користе у производњи вештачких срчаних залистака, пејс мејкера и дечјих цуцли.
- Погрешно је повезивати имплантате са све учесталијом појавом рака дојке. Истраживања су показала да је проценат жена које обољевају од те врсте карцинома исти без обзира на присуство силикона. Такође, заблуда је да је уградњом силикона поремећена функција дојења. Она остаје нетакнута, јер се имплантати налазе испод млечних жлезда или испод грудног мишића – објаснио је др Јовановић свим будућим скептичним мајкама.
Популација од 18 до 35 година најчешће закуца на врата пластичног хирурга у жељи да побољша изглед свог деколтеа. У медицини су забележени случајеви старијих жена, које су преживеле рак дојки, а које се после мастектомије одлучују за уграђивање импланата у жељи да поврате своју женственост.
- За уградњу импланата не постоји старосна граница и свака жена може то да учини. Једина кочница може бити лоше здравствено стање пацијента, попут хроничних болести, дијабетеса, алергија на разне састојке.. Врло је важно да млађа популација пре хирушке интервенције уради ултразвук дојки – саветује др Јовановић.
Опоравак траје 3-4 дана, а након недељу дана се ваде копче. За то време, лекари саветују да се не носе брусхлатери (а они са жицом се могу носити тек након месец дана од интервенције), да се хране умерено и дијетално, без тешких физичких замарања. (ОВДЕ детаљније о примерима жена које пластичну хирургију виде као спас)
- Ако је интервенција успешно извршена, последице не постоје. Међутим, од раних компликација су болови и отоци и до шест месеци након интервенције, а касније се могу, али ретко кад, појавити касни сером, капсуларна контрактура и лимфогене велике ћелије – упозорио је др Јовановић.
Неопходно је да се након три месеца од интервенције дође на прву контролу, а друга редовна контрола је после шест месеци. Препоручује се обављање ултразвука како би пацијенти пратили стање импланата, јер ненадано може доћи до деформисања облика и изгледа дојки.
Прочитајте и:
- СНИМАК ЛИПОСУКЦИЈЕ: Имала је БУТИНЕ пречника ОД МЕТАР, а онда су јој исисали 12 литара масти (ВИДЕО)
- НАУЧНИ ИНСТИТУТ ТВРДИ: Воће које свако има у кући убија ћелије рака
- Одстранила је ЗДРАВЕ груди и јајнике! Ево и зашто (ВИДЕО)
- Да ли вам смета алкохол, шећер, млеко или глутен - сазнаћете по стању вашег лица
- Овом дијетом ћете спречити ПРЕРАНУ СМРТ, показала најновија студија