БОЛЕСТ 21. ВЕКА Опаснија је од гојазности и лоша колико и пушење, али ова ЧЕТИРИ КОРАКА могу да вам помогну
Ремети сан, погоршава стрес и упале и слаби имунолошки систем.
Појам “усамљености” означава осећај неповезаности са светом и људима око нас, при чему је ова појава много чешћа и опаснија него што смо свесни. Најновије истраживање америчке компаније за здравствено осигурање “Цигна” показује да усамљеност битно утиче на стопу смртности и да се може сматрати опаснијом по здравље од гојазности и једнако опасном као пушење.
ЗАДРЖИТЕ СВЕЖИНУ И У ЛЕТЊИМ МЕСЕЦИМА: Ове НАМИРНИЦЕ ће вам помоћи да СМАЊИТЕ знојење!
Усамљеност ремети сан, погоршава стрес и упале и слаби имунолошки систем. Такође се повезује са опадањем сазнајних способности, срчаним обољењима и крхким здрављем у познијим годинама.
У Америци је овај проблем толико проширен да се већина одраслих сматра усамљеним, а најусамљенији су миленијалци и генерација “з”, која долази после њих.
МРАЧНА ПРОГНОЗА: Србија ће на Мондијалу примити девет голова (ВИДЕО)
Многи стручњаци сматрају да се усамљеност чак може сматрати епидемијом и позивају општине и компаније да предузму мере против ње. Велика Британија је чак именовала министра за усамљеност.
Међутим, борба против усамљености на широј основи није једноставан подухват, али свако од нас, уколико је усамљен, може да примени неколико стратегија.
Да ли треба будити бебу за промену пелена?
Џон Качопо оснивач Центра за когнитивну и социјалну неурологију на Универзитету Чикаго проучавао је на који начин се мења мозак усамљених особа и установио да те промене појачавају негативне емоције повезане са усамљеношћу. Он је тврдио да промена начина размишљања - психолошка стратегија позната као “социјално когнитивно преваспитавање” (социал цогнитиве ретраининг) - може да помогне да победимо усамљеност или чак да је сузбијемо пре него што се претвори у озбиљан проблем.
Ако ПРИМЕТИТЕ ово У БРАШНУ, не размишљајте дуго, БАЦИТЕ ГА!
Четири Качопова корака за борбу против усамљености
(ВИДЕО) Кеба жестоко ИЗВРЕЂАО Милицу Павловић, а сад су се затекли на ИСТОМ МЕСТУ и ево шта се десило!
1. Померите границе
Једноставна, редовна искуства обезбеђују “мале дозе позитивних осећања која произилазе из друштвених интеракција”. Почните од једноставних активности - посећујте друштвене манифестације, вежбајте необавезно ћаскање, или волонтирајте у области која подразумева долазак у додир с другим људима.
Нутрициониста открива шта да једете како бисте се ослободили акни!
2. Акциони план
Будите свесни да можете да предузмете мере које ће вам помоћи. Важно је да схватите да нисте “заробљени на сплаву генетских предиспозиција и околности над којим немате контролу”, пише Качопо. Тако ћете лакше променити приступ интеракцији са светом. Сама свест о томе да сами можете да бирате активности чији део желите да будете битно мења ситуацију у вашу корист.
10 РАЗЛОГА ЗАШТО СУ МАМЕ СУПЕРХЕРОЈИ! (ФОТО)
3. Избор
Бирање друштвених активности које вас занимају - а самим тим и људи који “долазе у пакету” - олакшава повезивање с другима, јер делите иста интересовања. Ако, на пример, волите шетњу по природи, учланите се у планинарско друштво.
7 ствари о сексу које би мушкарци волели да жене знају
4. Очекујте најбоље
Ако се прикључите одређеној групи очекујући да ће вас остали игнорисати или да неће хтети да се друже с вама, онда је то тзв. “самоиспуњујуће пророчанство”. Насупрот томе, ако очекујете да ћете бити топло примљени и да ћете се повезати с осталима, и сами ћете зрачити истом топлином, па се самим тим повећава вероватноћа да ће вам бити узвраћена.
МАЦАН ОД ПЛЕМЕНИТОГ МАТЕРИЈАЛА: Мик Џегер ОТКРИО ТАЈНУ своје виталности!
Научно је доказано да су људи који учествују у друштвеним активностима срећнији и задовољнији сопственим животом. Епидемија усамљености је велики проблем, али ако осетите да сте спремни да предузмете одређене кораке како бисте били мање усамљени, ови савети ће вам свакако бити од користи.