МУЧЕ ВАС НОЋНЕ МОРЕ?! Уз ове савете спаваћете као БЕБА
Постоји неколико начина да их спречите или барем смањите.
Сви понекад имају ноћне море, неко чешће, а неко јако ретко. Ако сте ови први које буде неугодни снови у којима бежите од чудовишта, не можете трчати, касните негде, драга особа вам умире и слично, не брините.
Такви снови не морају увек значити нешто негативно, у већини случајева говоре о нашим емоцијама. Према новом истраживању, оне постају чешће касније у животу. Ипак, постоји неколико начина да их спречите или барем смањите.
Тим истраживача у Кореји имао је циљ да изучава ноћне море код старијих особа. Учествовало је 2940 особа у добу од 63 године који су морали испунити упитнике о квалитету спавања, стресу, депресији и ноћним морама, преноси МБГ.
Само 2,7 посто особа старијих од 50 година открило је да проживљава ноћне море, а у групи оних који су старији од 70 година тај број досегао је чак 6,3 посто. Логично, они који имају ружне снове имају више проблема са спавањем, депресијом и стресом. Додатна истраживања такође указују на то да несаница са годинама постаје све присутнија, истичући важност квалитетне рутине спавања. Можда вам се чини немогуће, али сами себи можете јако пуно помоћи и уклонити, или барем смањити, ружне снове због којих се будите нерасположени, тужни, нервозни и обливени знојем.
ВЕЛИЧИНА МОЗГА УОПШТЕ НИЈЕ БИТНА! Ево од чега зависи ИНТЕЛИГЕНЦИЈА
Ово су знакови да вам ПОСАО УТИЧЕ НА МЕНТАЛНО ЗДРАВЉЕ и да је време за ОТКАЗ
У детињству био проблематичан, носио нож у школу, а данас је у ЊЕГА ЗАЉУБЉЕНО ПОЛА ПЛАНЕТЕ
Магнезијум као додатак ishhrani.
Да би сан био што дубљи и квалитетнији, пробајте уврстити у рутину конзумирање магнезијума. Једно истраживање открило је да је магнезијум помогао пацијентима да управљају симптомима несанице, брже заспу и дуже спавају. Додатна истраживања такође су показала да тај минерал може бити од помоћи у ублажавању стреса.
Температура просторије.
Истраживања показују да већа температура у вашој спаваћој соби може довести до ружних и интензивних снова. Стручњак за спавање др. Елен Вора каже да је најбоље спавати у соби која има температуру око 18°Ц. Избегавајте јело пре спавања. Ако једете касно навече имајте на уму да тај оброк може утицати на ваш сан - негативно. Осим ноћних мора, храна пре спавања може довести до гојења, пробавних сметњи и безброј других здравствених проблема.