Ово су најчешће грешке које правимо када бришемо прашину - да ли и ви ово радите?
Вероватно.
Брисање прашине је сигурно за свакога права ноћна мора - колико год да чистимо, прашина се појави у рекордном року! Немамо трајно решење за овај проблем, али можемо да спречимо следеће грешке и на тај начин бар мало поправимо ситуацију...
Постељина, огртачи и папуче садрже безброј бактерија: Колико често би требало да их перемо?
Нека све замирише на радост: Седам фенг шуи савета за пролећно чишћење дома и живот у изобиљу!
Супер трик: Сипајте ову течност у водокотлић и WC шоља ће мирисати!
Ево које четири грешке смо до сада чинили, али након овог текста више нећемо:
Уколико прашину бришемо сувом крпом, теже ћемо је уклонити. Крпа од микрофибера и средство за полирање су боље решење. Можете и набавити прашка који функционише по принципу електростатичког електрицитета. Међутим, морате га често истресати, редовно прати и заменити када се превише испрља.
Иако не размишљамо често о овим филтерима и заборављамо да их очистимо, они су заправо магнети за прашину јер врло брзо могу напунити читаву просторију загађеним ваздухом. Редовно их чистите и, у зависности од модела, перите их.
Уколико ово чините често, ризикујете да се створи танак слој у виду филма на самој површини који додатно привлачи прашину. Уместо тога, попрскајте крпу и пређите нежно по вашем намештају како бисте освежили материјал и уклонили честице прашине.
Усисивач помаже да усисамо прашину, али би требало да и ваздух у просторији остане пријатан и свеж. Међутим, уколико заборављамо да и овај уређај чистимо или заменимо филтере, добићемо супротан ефекат. Запушени филтери не могу да сакупљају прашину, могу само да је испуштају и направе велики неред.
Модно саветовалиште: Како да изградите сопствени стил?
Супер рецепт: Може пита са сиром и без кора, и то одлична!
У овим ситуацијама је апсолутно незаменљив: Лечи мучнину, дезинфикује, а шта тек ради комарцима!
Откривамо: 8 бјути трендова за 2020. којима смо потпуно опседнути