ДОБРОБИТИ ПРИРОДНИХ СОЛИ: По чему се разликују хималајска и морска со?
Само да је сигурно за конзумацију
Хималајска и морска со све се чешће могу наћи у домаћинствима, што и не чуди јер се сматрају здравијим од обичне кухињске соли. Сазнајте која је разлика између ове две врсте природних соли.
Хималајска и морска со деле неке одређене карактеристике, али постоје и значајне разлике између те две врсте соли. Хималајска со проналази се у регији Пуњаб у Пакистану, где се тај обојени камен соли минира и користи више од хиљаду година. За разлику од хималајске или кухињске соли, морска со не екстрахира из минералних талога, већ директно из морске воде.
Уместо ручка или вечере: 3 оброк салате пуне витамина одличне за дијету или одржавање килаже (ВИДЕО)
ПОДОЧЊАЦИ, ЖУТЕ ТАЧКИЦЕ, БОРЕ, БУБУЉИЦЕ: Један поглед на ваше ЛИЦЕ може открити да сте жртва ОПАКЕ БОЛЕСТИ
Боја
Хималајска со ружичасте је боје, која се добија од боје камене руде, а та боја првенствено долази од богате концентрације гвожђа. Док морска со долази у разним нијансама, од зелене и црвене до сиве и црне. С обзиром на то да се екстрахира из мора широм света, боја и укус соли зависи ће о минералном саставу и алгама.
Хемијски састав
Састав хималајске соли у највећем делу чини натријум хлорид, по чему је заправо доста слична кухињској и морској соли. И хималајска и морска со природне су соли те могу садржати минералне нечистоће, попут високог нивоа олова и бакра као последице загађености околине.
КАНДИДА ДИЈЕТА: Сазнај шта ТРЕБА да једеш, а шта НИКАКО не смеш да окусиш када те нападну ГЉИВИЦЕ!
МУЧИ ТЕ ЗНОЈЕЊЕ? Само ОВО је потребно да уносиш у организам - и да пијеш редовно
Укус
Када је реч о сланости, између хималајске и морске соли нема велике разлике. Уопштено, со у гранулама имат ће сланији укус, а што су грануле веће, то је со више слана. Због удела минерала и хималајска и морска со имају чистији укус од кухињске соли. Природне соли немају толику оштрину као кухињска со када се користе у јелима.
Текстура
Морска со има природну влажност и меканију текстуру па се у храни брже растапа од хималајске соли. И хималајска и морска со грубље су текстуре од других врста соли, због чега се често користе за завршно зачињавање јела. Грануларна текстура чини их савршеним солима за коришћење у расолу и маринадама.
Здравствене добробити
Прерада: Како би хималајска со била сигурна за конзумацију, треба је прерадити и прочистити, након чега се може користити исто као и обична кухињска со. Након прераде у хималајској соли остају одређени састојци корисни за људско здравље којих у кухињској соли нема. С друге стране, морска со настаје испаравањем морске воде помоћу сунчеве топлине, а процес прераде траје краће него код хималајске соли.
СТАРИ РЕЦЕПТ КОЈИ ЧИСТИ ДЕБЕЛО ЦРЕВО: За само ТРИ недеље избаците вишегодишњу слуз, отпад и паразите!
ОВИ СИМПТОМИ УКАЗУЈУ НА РАК ГРЛИЋА МАТЕРИЦЕ! Немој их игнорисати! Реагуј на време!
Минерали: Хималајска со садржи гвожђе и друге минерале у траговима. Морска со такође садржи неке минерале у траговима попут калијума, гвожђа и цинка.
Сулфати: Према неким тврдњама, тамније верзије морске соли садрже више сулфата, због чега су и здравије.
И хималајска и морска со имају своје добробити, а коју ћете со користити заправо зависи о властитим склоностима. Будите знатижељни па експериментишите и с хималајском и морском соли како бисте сазнали шта најбоље одговара вашем телу и организму.