БИРАТЕ ПОГРЕШНУ СОРТУ - Ево који КУПУС је НАЈБОЉИ за кишељење, идеалних димензија и текстуре
Многи воле кисели купус и то веома добар избор ако правите зимницу. Међутим, може вам се догодити да не испадне онако како сте очекивали. У том случају вероватно бирате погрешну сорту. За кишељење треба бирати пљоснатије главице за тврдо збијеним листовима.
Нема потребе да говоримо о предностима купуса за здравље организма. Међутим, када говоримо о бирању купуса за кишељење треба знати да нису све једнако добре. За кишељење се обично препоручује купус овалних, чврстих главица, али мањих светлозелених листова. Такође је добар и онај са пљоснатим главицама, збијених, тамних листова, љуткастог укуса, који је одличан за сарму.
Јако је ЛОША за ИМУНИТЕТ - Уколико желите ЈАК ОРГАНИЗАМ ову намирницу избаците из употребе, не препоручује се
Ови ЧАЈЕВИ најбрже ГРЕЈУ и штите од вируса - Уз минималан број састојака направите ВРХУНСКИ напитак
Оно што је важно јетсе да треба бирати мање главице и оне које имају чврсто приљубљене листове толико да ипак вода и со могу да допру до средине главице, јер ако не допре до средине главице, може се десити да почне да труне. Такође, посебну пажњу треба посветити условима за чување киселог купуса. Купус се ставља у току друге половине новембра или прве половине децембра.
Каца или буре са купусом се држи у простору гдје је температура ваздуха уједначена током зиме (најбоље подрум). Буре треба да буде чисто. Купус се најпре очисти од спољашњих листова, зареже корен, па ставља у буре тако да корен буде доле како је купус растао.
Затим се налије хладном водом и на крају у води раствори 3 кг соли на 100 кг купуса и прелије. Преко купуса се потом ставља камен и буре се затвара и оставља да се купус кисели.